حضرات بی قید و جماعت بند میم(نشریه زبان سرخ شماره3)

آنچه در این مطلب بدان پرداخته شده نگاهیست گذرا به فضای عمومی شهر و استان، تا شاید تلنگری باشد برادرانه و انشاالله خیر خواهانه به برادران و احیانا خواهرانی که پشت میزی از میزهای مسئولیت این استان نشسته اند و عنان کاری در دست دارند. شاید ما واسطه خیر شدیم و خدا خواست برای آنچه تا کنون کرده اند (اگر اشتباه بوده، که اصلا اینطور نیست!!!) استغفار کرده و با تدبیر بیشتری عمل نمایند.

 

1) در این شهر حداقل در شیوه های مدیریتی، نه اصولگرایی محسوسی وجود دارد و نه اصلاح طلبی مشهودی. نتیجه سیره مدیریتی چیره بر این استان، کاملا مطابق با تفکرات لیبرال سرمایه داریست. آقایان چه با ریش و چه بی ریش، آمده اند و آجر روی آجر مجتمع های قارچ گونه تجاری این شهر گذاشته اند. و آنقدر در این امر جهاد گونه همت ورزیده اند که میزان ساخت و ساز مجتمع های تجاری چهار برابر میزان سرانه، رشد یافته است! امری که تنها کارایی اش، پر کردن اوقات فراغت پولداران و تقویت طبقه ی جدیدالتاسیس روشنفکرنمای مصرف زده است. و در این میان گویی سر آن عده ای که در حلبی آباد ها امید به اندک توجه مدیرانشان بسته اند و اصرار دارند به آقایان بفهمانند "ما نیز انسان هستیم"از همه بیشتر بی کلاه مانده.

 

2) مردم ایران مذهبی ترین مردم جهان هستند. و بزرگترین گردهمایی ها و بیشترین جوش و خروش ها و خالصانه ترین احساساتشان را در رویدادهای مذهبی نشان می دهند. مردمی که حتی به مسائل غیر مذهبی و ملی خود نیز از دریچه مذهب می نگرند. به عنوان یک از هزاران، فی المثل در عید نوروز که بزرگترین عید ملی ایرانیان است بیشترین تراکم و بالا ترین توجه هات متوجه حرم مطهر رضوی است. در چنین کشوری و با چنین مردمانی همین بس که پس از گذشت سی و اندی سال از انقلاب اسلامی هنوز حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) در اوج غربت و با صحن و سرایی متاثر از بی توجهی و در همسایگی بازار سیاه قالپاق دزدان و جیب برها از زائران خویش پذیرایی می کنند حال آنکه حتی با دلیل غیر شرعی و غیر مذهبی و با ساده ترین توجیهات اقتصادی میتوان فهمید اوضاع حرم شاهچراغ نباید این گونه باشد، که البته(؟) هست.

 

3) در مورد موضوع مشهور زمین خواری شیراز اگر در کشور اول نباشد قطعا رتبه دار است. در مورد این موضوع به همین گفته وهزاران هزار ناگفته بسنده میکنیم با این قید که العاقل یکفیه الاشاره، که مردم خود بهتر می دانند و می شناسند.

 

4) البته رتبه دار بودن شیراز به این جا ختم نمی شود. حرم سوم اهل بیت علیهم السلام قطب شیطان پرستی کشور و قبله ی بهاییت جهان است.

 

_ یکی از کم توان ترین استان ها در جذب بودجه استان فارس می باشد.

 

_ به نقل از سایت رسمی مجلس، تنبل ترین نماینده ی مجلس شورای اسلامی در دوره ی قبل، متعلق به شهر ماست.

 

_ از قلم نیفتد رتبه دار بودن در آمار طلاق و جرم و جنایت و ...

 

آنچه گفته شد مشتی است از خروارها خروار. از این دست مسائل، مثال های فراوانی میتوان یافت که نتیجه ی سوء مدیریت (و نه سوء نیت) بنیادینی است که تبدیل به گره کور این شهر شده است.

 

به عقیده ی نگارنده بخش مهمی از این شرایط ماحصل بی توجهی حضرات به جماعت 57 و هشت سال دفاع و 9 دی می باشد. جماعتی که منظور نظرِ بندِ میمِ وصیت نامه امام روح الله (ره) هستند.

 

توده هایی که به دفعات ثابت کرده اند در صورت احساس خطر پیرامون انقلابشان دودمان خطر آفرینان را به باد می دهند.

 

کلام آخر: آقایان بدانند یا ندانند در صورت عدم توجه به جمهوریت نظام به شدت و با سرعت فاسد خواهند شد که البته آنچنان که رفت بند میم وصیت نامه امام روح الله آلترناتیو خوبی برای جلوگیری از این خطر احتمالی است. رهبر معظم انقلاب نیز اخیرا با توجه به همین ضرورت بر حضور و پاسخ گویی مسئولین در دانشگاه تاکید ویژه ای ورزیده اند.

 

در این شهر و با توجه به آنچه در ستور بالایی همین مقاله رفت ضرورت پایبندی و عمل به این فرمان رهبری دوچندان احساس می شود. حال باید منتظر ماند و دید حضراتی که حتی برای افتتاح رستوران هفت خوان لبیک گویان و دوان دوان میروند، چه برخوردی خواهند داشت. در مقابل این فرمان ولی امر مسلمین جهان کرنش خواهند ورزید یا خدایی نکرده مشمول تیتر همین مقاله خواهند شد.

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
دوست خوب

سلام خوبی؟امیدوارم همیشه حالت خوبه من بهت سر زدم وقت کردی تو هم بهم سر بزن ممنونم.فعلا خداحافظ

saman

سلام وبلاگتون قشنگ و جالب بود اگه میشه شما هم نظرتون رو درباره وب من بگید مرسی