اخبار(نشریه زبان سرخ شماره 7)

جشن دستگیری «قصاب روزنامه نگاران»!
فاکس نیوز در پی بازداشت سعید مرتضوی در سایت خود  نوشت: بسیاری از ایرانیان از داخل و خارج این کشور دستگیری سعید مرتضوی «قصاب روزنامه نگاران»، توسط قوه قضائیه را جشن گرفتند. دستگیری مرتضوی نشان دهنده شکاف بیشتر احمدی نژاد و رژیم است. اخیراً اختلافات میان مقامات رژیم ایران خصمانه شده است.
حمایت جریان سلفی ایران از معارضین سوری
اخیراً جلسه ای با حضور تعدادی از اعضای جهادی گروهک منحرف سلفی در مسجد یکی از مناطق سنندج برگزار گردید. در این جلسه یکی از سرحلقه های این گروهک اعلام کرد چنانچه ایران از حمایت و همکاری نظامی و سیاسی با حکومت بشار اسد دست نکشد و مخالفین سوری و عربی در این مبارزات شکست بخورند، سلفی ها برای حمایت از مبارزان مجبور خواهند شد در شهرهای جمهوری اسلامی ایران دست به ایجاد رعب و و حشت ، هرج و مرج ، اغتشاش و  نا امنی بزنند  تا نظام  مجبور به قطع همکاری با دولت سوریه شود.
توزیع ارزان جوراب منقوش به لعن خلفا
اخیراً جوراب هایی در سطح شهر قم توزیع می شود که بر روی ساق، کف و روی آن عبارت لعن خلفا درج شده است. این جوراب ها با قیمت واقعی 3 الی 4 هزار تومان توسط عده ای دست فروش به قیمت هر جفت 1000 تومان در اطراف حرم به فروش می رسد. عرضه اینگونه ی جوراب ها، از احتمال سازماندهی شده بودن آن حکایت دارد. این جوراب ها در تهران نیز فروخته می شود.
تجمع تعدادی از  مردم قم مقابل بیت آیت ا... سید صادق شیرازی
تعدادی از مردم شهر مقدس قم در اعتراض به پخش برنامه سخنرانی آیت الله سید صادق شیرازی در شبکه ماهواره ای خود، در مقابل بیت این مرجع تجمع نموده و به سخنان وی در خصوص هفته وحدت اعتراض کردند. ایشان در شبکه ماهواره ای خود هفته وحدت را هفته برائت خوانده بود.
افزایش فعالیت انتخاباتی لیدر جریان انحراف
شنیده شده فعالیت های انتخاباتی لیدر جریان انحراف برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شدت گرفته؛ شنیده ها بیانگر آن است که لیدر جریان انحراف نمایندگانی را برای گفت و گو ومذاکره با فعالان صنعتی- اقتصادی گسیل داشته است. ظاهرا در این دیدارها نمایندگان فرد مزبور ضمن بیان دیدگاه های لیدر جریان انحراف، بر ضرورت حمایت از وی در انتخابات به منظور حل مشکلات و موانع فعالیت های آنان اظهاراتی را بیان کرده اند.
آمادگی پ.ک.ک برای درگیری با ایران در سال آینده
اخیراً یکی از فرماندهان پ.ک.ک به همراه تعداد 17 الی 20 نفر در مناطق بوغروپک حضور یافته و در گفتگو با  یکی از مسئولین تیم هاشان در منطقه باشقلعه اعلام کرد:  ما باید خودمان را برای درگیری با ایران در سال آینده آماده کنیم و در سه ماه آینده به شناسایی مناطق آسیب پذیر جمهوری اسلامی ایران بپردازیم تا سال آینده در کشور به موفقیتهایی بسیار دست یابیم. بایستی کاری کنیم که نظام حق و حقوق کردها را به خودشان بدهد و اگر ترکیه با پ.ک.ک به توافق برسند بخش بزرگی از نیروهای گروهک پ.ک.ک به گروهک پژاک خواهند پیوست.
کمپین  اطلاع رسانی فساد مالی در جمهوری اسلامی!
کمپینی در شبکه اجتماعی فیس بوک با عنوان  اطلاع رسانی فساد مالی سران جمهوری اسلامی راه اندازی شده است که در حال حاضر بیش از 10000 عضو دارد. این کمپین با سوء استفاده از  تخلفات مالی برخی مسئولین خرد و اختلالات اقتصادی ناشی از تحریم ها، سعی در سیاه نمایی علیه مسئولین رده بالای نظام دارد.
ایجاد صفحه ی «سعید مرتضوی را آزاد کنید» در فیس بوک
سعید مرتضوی که در خصوص پرونده کهریزک بازداشت شد ه بود مورد حمایت برخی فعالان فضای مجازی که به نظر حامی دولت می باشند، قرار گرفته است. صفحه ای در شبکه اجتماعی فیس بوک تحت عنوان سعید مرتضوی را آزاد کنید راه اندازی شده که این صفحه بعد از جریانات اتفاق افتاده در مجلس شورای اسلامی و در راستای آن بازداشت شدن مرتضوی ایجاد شده است.
تلقی روزنامه دولت، از یک مأموریت تاریخی
روزنامه دولتی ایران پس از التهاب آفرینی مجلس و دولت در اقدامی غیر حرفه ای تمام صفحه اول خود را به درج دستور11 سال پیش رهبر معظم انقلاب درباره مفاسد اقتصادی اختصاص داد.
روزنامه ایران با انتخاب تیتر «سند یک ماموریت تاریخی» به گونه ای تلاش کرد تا القاء نماید اکنون دولت پرچمدار دستور مبارزه با مفاسد اقتصادی است و تلویحاً گفت در این راه تحت فشار است! این روزنامه بدون اشاره به فساد مالی 3هزار میلیاردی که نام تعدادی از مدیران دولتی به عنوان متهم در آن به چشم می خورد در یک نظرسنجی عمومی نگاه مردم را نسبت به اتفاقات روز یکشنبه در مجلس جویا شد. این نظرسنجی که به صورت کتبی در برخی نقاط شهر تهران انجام شد، حاوی 10 سوال بود که نظر مردم نسبت به افشاگری احمدی نژاد را جویا شده بود. یکی از کسانی که این نظرسنجی را دریافت کرده می گوید: سوالات موجود در برگه نظرسنجی نظر خواننده درباره خوب یا بد بودن افشاگری احمدی نژاد و پاسخ لاریجانی را پرس و جو می کرد. در این نظرسنجی همچنین سوال شده است که آیا صحبت های لاریجانی توهین به رئیس جمهوری محسوب می شود یا خیر؟!
کناره گیری آیت ا... کعبی از معاونت جامعه مدرسین
آیت ا... عباسی کعبی از معاونت « جامعه و نظام» و ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک جامعه مدرسین حوزه علمیه قم کناره گیری کردند و آیت ا... نظری شاهرودی به این عنوان منصوب شدند. ایشان علت این امر را مشغله های علمی درمراکز مختلف من جمله دانشگاه تهران و موسسه امام خمینی ره و مدرسه علمیه امام حسین علیه السلام اهواز و ... بیان کرده اند..
مانور تبلیغاتی ضدانقلاب در پی ابتلای  300 نفر به سرطان
سایت ضدانقلاب «ایران فردا» پس از نقل این مطلب از «حسن آصفری» نماینده مردم اراک ، و دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ، مبنی بر مبتلا
 شدن بیش از 300 نفر از مردم شهرستان شازند به سرطان به لحاظ مجاورت زندگی آن ها با سایت مذکور، که منجر به ایجاد چالش امنیتی در سطح آن شهرستان شده است،نوشت: کمپینی در فضای مجازی به منظور سازماندهی و هماهنگی اعتراضات نسبت به فعالیت نیروگاه حرارتی اراک تشکیل یافته است.
کسی که خارج از اراده ما کاندیدا شود اصلاح طلب نیست!
محمد علی نجفی، یک عضو ارشد حزب کارگزاران و عضو فعلی شورای شهر تهران که از وی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یاد می شود، با اشاره به تلاش اصلاح طلبان برای رسیدن به کاندیدای واحد برای حضور در انتخابات گفت: به هیچ عنوان نمی توان تصور حضور چند کاندیدا از سوی اصلاح طلبان را داشت و تهدید کرد آن هایی که برخلاف این سازوکار و با عنوان اصلاح طلب وارد شوند، قطعاً اصلاح طلب نخواهند بود. پیش از این برخی فعالان سیاسی این جریان ، اصلاح طلبانی را که خارج از اراده آنها کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند، اصلاح طلب بدلی خوانده بودند که با واکنش های فراوانی مواجه شد.
اصلاح طلبان باید توبه خود را در عمل نشان دهند
عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد بازگشت اصلاح طلبان به صحنه سیاسی کشور تاکید کرد: توبه اینها کافی نیست، اینها به کشور خیلی زیان زدند. اینها باید به دامن تبعیت از رهبری برگردند البته توبه لفظی هم کافی نیست، باید مردم این را لمس کنند. آیت ا... ممدوحی درباره مشخصه فتنه گران افزود: معمولاً فتنه گران می گردند در وقت معینی که بتوانند بهتر اثرگذار باشند کارهایشان را می کنند. اینها می خواهند لحظاتی را که برای آنها تاثیرش بیشتراست انتخاب می کنند. یکی از آن لحظات انتخابات است. در همین انتخابات اینها توانشان را می گذارند. آیت ا... ممدوحی تاکید کرد: این وظیفه رسانه هاست که مردم را آگاه کنند، زیاد صحبت کنند نگذارند کلاه گشاد بر سر مردم برود کما اینکه مردم فهمیدند که دوره ای که مشارکتی ها روی کار آمدند مردم به طرف آنها نرفتند.
اصلاح طلبان می خواهند با هاشمی به عرصه برگردند.
محمدحسین صفارهرندی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی حضور اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده گفت: هدف اصلی آنها بازگشت به صحنه سیاسی کشور است، برخی اصلاح طلبان در مقابل فتنه و اکنش نشان ندادند، این افراد باید امروز علناً این مسئله را مطرح کنند البته رئوس فتنه نمی توانند چنین کاری انجام دهند اما وابستگان آنها چنین امکانی دارند زیرا نظام روی نام اصلاح طلبی حساسیتی ندارد و رهبری نیز در مقابل درخواست برخی افراد برای بستن دفتر اصلاح طلبان فرموده بود این کار نباید صورت گیرد. آقای هرندی با بیان اینکه اصلاح طلبان می دانند گزینه حداکثری آنان امکان حضور در انتخابات را ندارد عنوان داشت: به همین دلیل آنها تصمیم دارند شخصیتی موجه در انقلاب یعنی هاشمی رفسنجانی را برای انتخابات 92 معرفی کنند، هرچند در مرحله دوم انتخابات سال 84 اردوکشی پشت سر هاشمی از سوی اصلاح طلبان صورت گرفته بود؛ نشانه ها حاکی از دعوت همه گروه های اصلاح طلبی برای وحدت است و این می تواند درسی برای اصولگرایان نیز باشد زیرا انشعاب در میان اصولگرایان اشتهای به قدرت رسیدن دیگر گروه ها را تقویت می کند.
حسین مرعشی: دولت از اصول انقلاب فاصله گرفته است
حسین مرعشی (سخنگوی حزب کارگزاران) به عنوان میدان دار حزب، در جمع اصلاح طلبان در کرمان گفت: «دولت از سیاست های کلان کشور تخلف کرده و از اصول انقلاب فاصله گرفته است. جبهه اصولگرا به مسئولیت خودش عمل نکرده و تکلیف خودش را با دولتی که از همه اصول انقلاب فاصله گرفته روشن نکرده است.» وی در بندرعباس نیز چنین اظهار می دارد که: «رفتارهای دولت احمدی نژاد از بنی صدر خطرناکتر است و مردم باید با حضور در انتخابات به کسانی که به اصالت نظام تنه می زنند، سیلی بزنند.» همچنین در جایی دیگرمی گوید: «مردم ایران، سیاست مداران، مراجع تقلید، عشایر و اقوام ایرانی نمی توانند و نباید بگذارند یک جریان بی ریشه، هویت جمهوری اسلامی را به سخره بگیرد.»
نظر کرباسچی درباره سفر های استانی
 دبیر کل حزب کارگزاران در گفت وگو با سایت جمهوریت در مورد سفرهای استانی دولت: «بدتر از این نمی شد که به ایرانی ها بی احترامی شود. آقایان برای اینکه خودشان را در بین مردم محبوب نشان دهند، هزینه های جاری دولت را افزایش دادند و با راه انداختن کارناوال پوشالی توسط جمعیت شهرهای دور افتاده به دنبال این بودند تا خود را مسئولی دلسوز نشان دهند.»
 دستگیری یک عامل سلطنت طلب
چندی پیش یک عامل سلطنت طلب پس از طی مراحل قضایی دستگیر شد. فرد مزبور با برخی عوامل پان ایرانیست در ارتباط بوده و عامل برقراری ارتباط میان اعضای اصلی این گروهک با رضا پهلوی بوده است. این فرد در زمان برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران قصد تحرکاتی به نفع گروهک های سلطنت طلب در تهران را داشت.

محورهای تحقیق و تفحص از استانداری فارس
بر اساس اظهارات الیاس طاهری دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، «طرح تحقیق و تفحص از استانداری فارس گزینه های مختلفی دارد که نحوه استخدام نیرو در استانداری یکی از آنهاست. مستندات موجود حاکی از این است که در جذب نیرو در استانداری تخلفاتی صورت گرفته، به عنوان مثال سن یکی از وابستگان نزدیک مقامات استانداری را چند سالی کم کرده اندتا وی بتواند در آزمون شرکت کرده و بعد با پارتی و رابطه به استخدام دولت درآید.» وی سفرهای غیر ضروری خارج از کشور استاندار فارس را از دیگر محورهای این تحقیق و تفحص برشمرد و گفت: «معلوم نیست استادر فارس، استاندار است یا وزیر امور خارجه که در این چند ماه به کشورهای خارجی زیادی همچون ترکیه و پاکستان و عراق و چین و پرتغال سفر کرده است؟ تصور نمی کنم وزیر امور خارجه هم این قدر سفر خارجی در این مدت رفته باشد. طاهری و گفت: «معلوم نیست استادر فارس، استاندار است یا وزیر امور خارجه که در این چند ماه به کشورهای خارجی زیادی همچون ترکیه و پاکستان و عراق و چین و پرتغال سفر کرده است؟ تصور نمی کنم وزیر امور خارجه هم این قدر سفر خارجی در این مدت رفته باشد. طاهری ورود استانداری فارس به واگذاری معادن را خلاف عرف، غیر عادلانه و غیر قانونی خواند، همچنین احداث مهمانسرایی چند طبقه در کنار ساختمان استانداری آن هم با هزینه هایی گزاف در این وضعیت اقتصادی کشور را از محورهای تحقیق و تفحص از استانداری فارس برشمرد.
تشکیل جلسه بهائیت
بر اساس گزارش یکی از سایتهای خبری، بهائیان به لحاظ ارتقاء سطح امنیت جلسات خود و از سوی دیگر توده ای کردن جلسات به تقسیم افراد خود در محافل خانگی کوچک تر در سطح یکی از شهرستانهای فارس روی آورده اند که در این خصوص در حالتی کم سابقه تعداد جلسات خانگی بهائیان با تعدادی کم تر، افزایش یافته است؛ جدیدترین جلسات اینچنینی در منزل شخصی به نام «ن» با جمعی بالغ بر20 نفر برگزار گردیده است. پلاک اکثر خودروهای شرکت کننده از استان اصفهان بوده اند.
تشکیل جلسه فرقه ضاله شیخیه
جلسه فرقه ضاله شیخیه در حسینیه صوفیان شیخیه با جمعیتی بالغ بر100 نفر در سطح یکی از شهرستانهای فارس برگزار گردید. این جلسه همراه با رقص و پایکوبی مختلط انجام شد. این حسینیه با کمک مالی لیدر اصلی شیخیه در این شهرستان و کمک های مالی سران شیخیه ساخته شده است.
ازدیاد تعداد جلسات فرق ضاله در آباده
شهرستان آباده که از پیشتر به عنوان یکی از شهرستانهای هدف برای فعالیت فرق ضاله شناخته می شد اخیرا با تعدد جلسات این فرق ضاله روبرو گردیده است . گفتنی است این جلسات با پوشش های مختلف در برخی حسینیه ها و منازل شخصی برگزار می گردد .میزبانی این شهرستان برای فرق مختلف حکایت از مسامحه برخی مسئولین در برخورد با فرق ضاله را داراست .
تقابل علنی صوفیه با تشیع
همزمان با برگزاری برنامه سخنرانی امام جمعه سروستان در محل مجتمع فرهنگی موسوی(روبروی خانقاه صوفیان) حدود 120 نفر از اعضای فرقه ضاله صوفیان نعمت الهی گنابادی در خانه ی یکی از آنها گرد هم آمدند. نکته قابل تامل توقف تعداد 12 دستگاه خودرو سواری و 28 دستگاه موتورسیکلت متعلق به صوفیان به طرز خاص در خیابان و پیاده رو روبروی خانقاه و محل سخنرانی امام جمعه بوده است.
فراخوان جهت تجمع در محل باغ ارم
چندی پیش در فضای مجازی در سایت Facebook افرادی با هویت مستعار، اقدام به تشکیل صفحه فراخوان جهت تجمع در محل باغ ارم  شیراز کرده بودند. که این فراخوان تجمعی را در پی نداشت. به نظر می رسد اقدامات تدارکی و خارجی ایجاد تجمعات خیابانی در کلان شهرها علی الخصوص شیراز کاملاً آماده شده است.
وزیر خارجه ترکیه: گفتگو با اسد یعنی مشروعیت بخشیدن به او
احمد داووداوغلو در مصاحبه با شبکه خبری «دویچه وله» آلمان گفت: جنگ سوریه یک جنگ مذهبی نیست، بلکه مشکلی است میان مردم این کشور و رژیمی دیکتاتور، وی افزود: با گفتگو با اسد نباید به وی مشروعیت ببخشد و هدف این گفتگوها باید تشکیل دولت انتقالی بوده و اسد باید آماده واگذاری تمام قدرتش باشد. وزیر خارجه ترکیه همچنین ادعا نمود: اینکه تصور شود در سوریه جنگ مذهبی در جریان است نادرست است چون بسیاری از علویها، مسیحیها و دروزیها هم در کنار مخالفان با رژیم اسد می جنگند.
تیتر خبرهای توئیتر در باره ایران
صفحه سعودی توئیتر در باره  «مسائل ایران» :
- 499 نفر به علت استفاده از برنج ایرانی آلوده، جان خود را از دست دادند. ایران با بحران شدید کمبود برنج مواجه است...
- رحیمی، یکی از شخصیتهای مهم که احمدی نژاد از آن صحبت می کند، متهم به ارتباط با مجاهدین خلق است
- در ادامه این مطلب آمده است: رئیس پارلمان ایران درحال اقناع نمایندگان برای سلب اعتماد از احمدینژاد و عدم کفایت در اداره کشور است.
درخواست عجیب ترکیه درباره گفتگوهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران
احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی عجیب در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ، اظهار داشت:  الترکی  سفیر سابق عربستان در آمریکا پیشنهاد تشکیل گروه 2+5 را ارایه کرد و من نیز پیشنهاد تشکیل گروه 3+5 با مشارکت ترکیه را ارایه کردم. داود اوغلو با ادعای این که ترکیه در ارتباط با موضوع هسته ای ایران بهای زیادی را پرداخت کرده است، گفت: گروه 3+5 که ترکیه نیز جزو آن باشد گروهی است که باید تشکیل شود و ما حق شرکت در روش تصمیم گیری مسائلی را که بهایی برای آن پرداخت کرده ایم، داریم. از این رو دنباله روی سران عربستان و ترکیه از سیاست های مغرضانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران حضور آنها در طرف میز مذاکره ما  با 5+1 وزنه سیاسی را بالا نخواهد برد و به نظر می رسد، طرح این موضوع نقشه آمریکاست که از زبان مسئولین ترکیه بیان شده است.
حمله فرد ناشناس به احمدی نژاد در مصر
به گزارش شبکه العربیه، فردی ناشناس هنگام دیدار آقای احمدی نژاد از مسجد امام حسین در قاهره، با کفش وی را مورد هجوم قرار داد که ماموران امنیتی در جهت عدم برخورد کفش واکنش نشان دادند و به رئیس جمهور آسیبی وارد نیامد. در میان تجمع کنندگان مردمی در مقابل مسجد امام حسین (ع) تعدادی از معارضین سوری بوده اند که یک نفر از آنها اقدام به این کار می کند. فرد مذکور  توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

انحلال دولت تونس پس از ترور یکی از چهره های مطرح اپوزیسیون
نخست وزیر تونس با انحلال دولت قول داد که برای حفظ آرامش در کشور پس از ترور رهبر مخالفان، انتخابات زود هنگام برگزار کند. تونس پس از ترور رهبر مخالفان (شکری بلعید، دبیرکل حزب چپگرای جبهه مردمی) این کشور به ناآرامی کشیده شد و شاهد بزرگترین اعتراضات خیابانی پس از انقلاب در این کشور در دو سال قبل بود.
امارات بار دیگر ادعای مالکیت جزایر ایرانی کرد
کشور امارات که گاه گاه مسئله جزایر ایرانی را مطرح می کند سعی دارد افکار عمومی منطقه و جهان را علیه جمهوری اسلامی ایران حساس کند در این خصوص در آخرین موضع گیری های خلاف واقع، شورای ملی فدرال امارات در 18 بهمن بیانیه ای را در رابطه با تصمیم اعضای مجلس شورای اسلامی ایران مبنی بر بازدید از جزایر ایرانی را صادر و آنرا محکوم کرد و تاکید کرد که این اقدام تجاوز به حاکمیت امارات بر خاک خود به شمار می رود!! و نقض آشکار کلیه تلاش های مبذول برای ایجاد راه کار صلح آمیز جهت پایان اشغال جزایر ایرانی توسط ایران، می باشد!!
تحلیل های خشک غربی از اختلافات داخلی
به گزارش رویترز چند روز پس از بالاگرفتن نزاع میان دو تن از پرقدرت ترین سیاسیون ایران در عرصه عمومی، رهبر ایران به مقامات این کشور دستور داد از منازعه با هم بپرهیزند. علیرغم دعوت مکرر آیت ا... خامنه ای به وحدت، اختلافات میان رئیس جمهور و رئیس مجلس در هفته های اخیر شدت گرفته است. این خبرگزاری در ادامه نوشت: احمدی نژاد از زمان انتخاب مجدد به ریاست جمهوری در سال 88، به دلیل فاصله گرفتن آیت ا... خامنه ای از وی روز به روز بیشتر منزوی شده است.
به سفارت ایران حمله کنید هزینه اش با ما
گروهک تروریستی انجمن پادشاهی طی فراخوانی از پادوهای ربع پهلوی خواست تا در روز شنبه 21 بهمن ماه با حضور در تجمع مقابل سفارت جمهوری اسلامی در سوئد به سفارتخانه نظام اسلامی حمله کنند.
سفر محرمانه رئیس اطلاعات فرانسه به لبنان
رئیس سازمان اطلاعات فرانسه برای بررسی اتفاقات سوریه به صورت محرمانه به لبنان سفر کرد. وی در این سفر مواضع بخشهای مختلف لبنانی و احزاب مختلف را دنبال کرده است، البته این سفر به صورت محرمانه انجام شده و قرار بوده خبری از این سفر به رسانهها نرسد. فرانسه اخیراً تحرکات خود را برای دخالت در انتخابات داخلی لبنان بیشتر کرده است، در همین راستا فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه به تازگی با تعدادی از مقامات لبنانی از جمله امین الجمیل و ولید جنبلاط دیدار کرده است.
سعودی ها اینگونه پول خرج می کنند
یک شاهزاده سعودی برای مشاهده فیلم، کل یک سینما را اجاره کرد. «ولید بن طلال» شاهزاده میلیاردر سعودی که برای سپری کردن تعطیلات به همراه اعضای خانواده و دوستانش به ایتالیا رفته است یک سالن سینما را به طور کامل در شهرداری «کورتینا دامبیدزو» در ایتالیا به مدت یک هفته اجاره کرد تا به دور از سروصدا بتواند هر زمان که بخواهد، فیلم ببینید.
تروریست های وهابی در عراق منزل شیعیان را آتش می زنند
گروه های وابسته به القاعده در یک اقدام جنایتکارانه، منازل شیعیان بعقوبه و برخی توابع آن را آتش زدند و ساکنان آن را آواره کردند. مناطق تابعه بعقوبه در روزهای اخیر بارها شاهد اینگونه اقدامات بود و گروه های تروریستی وهابی که از کشورهای دیگر وارد خاک عراق شده اند، منازل شیعیان را آتش زده و هزاران شیعه را آواره کرده اند. گفتنی است طی سال های 2006 و 2007 تروریست های وهابی، هزاران نفر از مردان این منطقه را کشتند و زنان آنها را به اسارت بردند.
اقدامات ضدشیعی مفتی های وهابی لیبی
 «شیخ صادق الغریانی» از مفتی های وهابی کشور لیبی، از پخش کتب شیعی میان جوانان این کشور خبر داد. با این حال، فعالان سیاسی در یک اقدام افشاگرانه اعلام کردند: این یک بازی سیاسی است. همچنین یک روزنامه نگار لیبیایی که نخواست نامش فاش شود، گفت: نشر افکار تشیع و کتاب شیعی، دروغ است... این یک سناریو برای خراب کردن شیعیان است.
سرعت ایران چهار برابر شد
یک روزنامه آمریکایی تصمیم ایران برای نصب سانتریفیوژهای جدید در تأسیسات هسته ای نطنز را تغییردهنده معادلات بازی دانست. روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور در گزارشی تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفیوژ های پیشرفته تر در تأسیسات غنی سازی هسته ای را عاملی دانست که معادلات بازی را تغییر می دهد. این روزنامه آمریکایی نوشت: سانتریفیوژهای IR-2 جدید، سه تا چهار برابر سریع تر از سانتریفیوژهای فعلی ایران کار می کنند.
هراس اندیشکده آمریکایی از دفاع نامتقارن سپاه
موسسه صلح آمریکا در گزارشی نوشت: «اگر جنگی شروع شود که یک سوی آن ایران و سوی دیگر غرب و آمریکا باشند، طبیعتاً در تنگه هرمز و صادرات انرژی اختلال ایجاد خواهد شد. طبیعی است که این اتفاق خواهد افتاد. او همچنین هشدار داد «در ادامه این گزارش آمده است: اگر اسرائیل به ایران حمله کند، ایران می تواند آن را نابود کند؛ اگر اسرائیل به ایران حمله کند چیزی از آن باقی نمی ماند.» این موسسه آمریکایی با اشاره به تاکتیک های متنوع جنگ نامتقارن سپاه پاسداران، از قول فرمانده این نیرو نوشت: یکی از اقدامات کلیدی سپاه، تقسیم بخش فرماندهی و کنترل این نیرو به 31 واحد مجزا بود که هر کدام از آنها می توانند در صورت تخریب یا از بین رفتن واحدهای دیگر، مستقل عمل کنند.
توافق آمریکا، عربستان و قطر با تشکیل دولت طالبان
آمریکا، عربستان و قطر با تشکیل دولت مجدد طالبان در افغانستان موافقت نمودند. طالبان میانجگیری ریاض را پذیرفته و قرار است، دوحه سرمایه ی مالی برای تشکیل دولت جدید طالبان در افغانستان را فراهم کند. مقامات عربستان و قطر در آینده ای نزدیک با رهبران طالبان ، مذاکره و گفتگو خواهند کرد.
شبیه سازی حمله نظامی به ایران در بازی رایانه ای
پروژه امنیت ملی ترومن، یک بازی جنگی آنلاین با نام «به من بگو چطور تمام می شود» طراحی  کرده، که به کاربر اجازه میدهد تا نقش رئیس جمهوری را که به جنگ با  ایران خواهد رفت بازی کند. سناریوی بازی از این قرار است که سازمان اطلاعاتی ایالات متحده گزارش میدهد که ایران از «خط قرمز» غنیسازی 20 درصدی عبور کرده است، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید: آیا دست به حمله پیشگیرانه خواهید زد؟
برنامه های شوم غرب در آفریقا
راهبرد حضور و سلطه نظامی آمریکا و متحدانش در جهت تشکیل «حکومت واحد جهانی» به سرعت در حال تحقق است. اولاند، رئیس جمهور فرانسه، رسماً اعلام کرد که حضور نیروهای نظامی فرانسه در مالی ممکن است ده یا ده ها سال تداوم داشته باشد. همچنین اخیراً فاش شد که آمریکا قصد دارد در مالی و الجزایر پایگاه نظامی تأسیس کند. البته در خبرها چنین آمده که این پایگاه ها فقط برای عملیات اکتشاف و جاسوسی هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادهای) آمریکایی است، اما این هم یک دروغ دیگر است. بلکه آمریکا تا پایان 2013 ارتش کاملی در این منطقه مستقر خواهد کرد. ژنرال دیوید هوگ، رئیس ارتش آمریکا در آفریقا  نیز اظهار داشت که این تیپ در وسط قرار می گیرد و سربازان در میان مردم زندگی و کار خواهند کرد. وی افزود: «آفریقا به یک اولویت خاص برای آمریکا در آمده است.»
کلینتون پرده جدیدی از «انتخابات آزاد» را کنار زد
وزیر خارجه سابق آمریکا در سخنانی ابراز امیدواری کرد که «انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ایران شاهد تظاهرات [آشوب و فتنه] باشد.» هیلاری کلینتون از مردم ایران اسلامی خواست «در انتخابات ریاست جمهوری آتی صدای خود را به گوش حاکمان این کشور برسانند.»/ 0 نظر / 29 بازدید