در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست(نشریه زبان سرخ شماره 7)

داده، باعث گردیده است تا امت حزب الله از باب تذکر و تدبیر، انتقادات و نصایحی را روانه ی برخی مدیران و مسئولان کرده و از ایشان طلب اقدام انقلابی کنند تا لااقل چتر حمایتیِ خود را از این جریان خزنده ی سیاسی و اقتصادی و ضد فرهنگی، برداشته و مانع از گسترش بیش از پیش این ویروس هولناک شوند. اما متأسفانه شاهد آنیم که برخی از بلند پایه ترین مسئولان استانی و شهری در مقابل این نصایح و انتقادات مشفقانه مواضعی غیر اخلاقی همراه با تهمت و افترا گرفته و بجای حل مسئله، سعی در پاک کردن صورت مسئله دارند. مگر نه اینست که رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولین می فرمایند: «هر فردی از افراد ملت حق دارد که مستقیماً در برابر سایرین، زمامدار مسلمین را استیضاح کند و به او انتقاد کند و او باید جواب قانع کننده بدهد و در غیر این صورت، اگر برخلاف وظایف اسلامی خود عمل کرده باشد، خود به خود از مقام زمامداری معزول است.»؟ پس چرا برخی از مسئولین با تهدید و تهمت با انتقادها برخورد کرده و سعی در خفه کردن صدای عدالتخواهان در گلو دارند؟ با این وجود دوباره ما قلم به دستانِ جبهه ی فرهنگی انقلاب -که وظیفه ی ذاتی مان رساندن صدای مظلومان و محرومان به گوش مسئولین و انعکاسِ هرگونه کج روی و کند روی و انحراف است- از باب خیرخواهی و پند و اندرز، آرمانهای بلند معمار کبیر انقلاب و سیدِ بسیجیانِ عالَم را فریاد خواهیم زد. امیدواریم که گوشهای شنوایی برای شنیدن این فریادها یافت شود، که چنانچه غیر از این باشد به فرموده ی امام روح ا... :« اگر بر کشوری ندای دلنشین تفکر بسیجی طنین اندازد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و اِلّا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند ..... می‌دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت» و البته ما بسیجیان تمام قد در حمایت از میراث خون شهیدان ایستاده و به بنیانهای ظالمانه، با ندای ا... اکبر با هر هزینه ای که باشد خواهیم تاخت، پس جسارتا وجود ذی جودتان را به تهدید ما خسته نکنید.
چندی پیش استاندار محترم فارس، مطالبی از سنخ تفکرات فئودالی بیان فرمودند که در روزنامه ی عصر مردم انعکاس داده شد و علیرغم میل باطنی مان برای عدم پاسخ به اظهارات نامعقول و غیر انقلابیِ دیپلماتیک، مِن باب تنویر افکار عمومی نکاتی چند محضر امت حزب ا...  ارائه می گردد.
1) جناب استاندار محترم در بدایت فرمایشات خود رکود شهر شیراز و استان فارس را حاصل ظهور و بروز افکار منجمد بر این دیار معرفی کرده اند و ابراز امیدواری کرده اند روزی برسد که فارس از این دست افکار رهایی یابد. ابتدائا باید پرسید مگر عنانِ امور اجراییِ استان به دست شما و دوستانِ سرمایه دارتان نیست؟ و مگر هر کاری که می خواهید براحتی انجام نمی دهید؟ پس این مظلوم نمایی و توهم تهدید از چه روست؟ ثانیا نکته ای که در این مورد باید روشن شود، آن است که تعریف از انجماد فکر چیست و متحجران واقعی چه کسانی هستند و چه چیز باعث عقب افتادگی استان شده است؟ و اساسا ملاک عقب افتادگی و پیشرفت چیست؟ آیا همین که شهر و دیار را به برجها و رستورانها بیاراییم شهرمان پیشرفته می شود؟ اگر فرض را این بگیریم، شیوخ شکم باره ی کشورهای حوزه ی خلیج فارس، بهترین مدیرانند و کشورهایشان پیشرفته ترین کشورها! در حالیکه برای تأمین آب و نان خویش دست به دامان ما و سایر کشورها هستند و سفره هاشان نمایشگاه عرضه محصولات اقصی نقاط دنیاست، در اینجا برای قضاوت بسنده می کنیم به این فرمایش از حضرت امام (ره)، که تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل:« ... محمد رضا پهلوی مخلوع می گفت که اینان می خواهند با چهار پایان در این عصر سفر کنند. {این} یک اتهام ابلهانه بیش نیست زیرا اگر مراد از مظاهر تمدن و نوآوردها، اختراعات و ابتکارات و صنعت های پیشرفته که در پیشرفت و تمدن بشر دخالت دارد {باشد}، هیچ گاه اسلام و هیچ مذهب توحیدی با آن مخالفت نکرده و نخواهد کرد بلکه علم و صنعت مورد تاکید اسلام و قرآن مجید است و اگر مراد از تجدد و تمدن به آن معنی است که بعضی روشنفکران حرفه ای می گویند که آزادی در تمام منکرات و فحشا حتی هم جنس بازی و از این قبیل، تمام ادیان آسمانی و دانشمندان و عقلا با آن مخالفند گرچه غرب و شرق زدگان به تقلید کورکورانه آن را ترویج می کنند.»
2) ایشان در واکنش به اعتراض امت حزب ا... نسبت به سرمایه برداریهای  ضد فرهنگی انجام شده توسط عوامل صهیونیستی و سلفی ، که مستندات آن نیز موجود است،  آنها را سرمایه گذاری ( بخوانید سرمایه برداریها ) در حوزه تجاری سازی و ساخت هتل و امکانات تفریحی خوانده و اظهار داشته اند که: « امروز فارس فاقد یک هتل بسیار مجهز و سالن های سمینار  و  اجلاس  است ... همین افکار باعث شده تا  شیراز  عقب  بیفتد،  ای کاش آنهایی که  این  سخنان  را  مطرح  می کنند بروند اصفهان و مشهد را ببینند و بگویند که چرا از ساخت چنین مراکزی ناراحت می شوند.»
در اینجا باید به ایشان متذکر شد که هیچ عقل سلیمی مخالف توسعه ی صنعت گردشگری و ساخت هتلها و اماکن تفریحی سالم نیست و اتفاقا بخشی از انتقادات نیز معطوف به همین نقطه است که بجای فراهم کردن بستر مناسب برای تجارت پایدار، صنعت و توسعه ی کشاورزی، که نتیجه ی طبیعیِ آن ایجاد اشتغال مولّد و افزایش بنگاههای تولیدی است، فقط از ساخت قارچ گونه ی مجتمع های فاسد تجاری حمایت شده که نتیجه ی آن ترویج فساد و فحشا و فرهنگ مصرف گراییِ کالاهای بی کیفیت خارجی شده است و نیز فراهم شدن محافل اباحه گری و بی بند و باری و ورشکست شدن کسبه ی خرد می باشد. همچنین باید پرسید اولویت نیازهای شیراز، نداشتن هتلها و سالن سمینارهای مجلل است؟ آیا نیازی نمی بینید بجای سر زدن به زرگری و عفیف آباد، سَری هم به کوزه گری و ده پیاله بزنید؟جایگاه مستضعفین و پابرهنگان که بنا به فرموده ی امام راحل صاحبان اصلیِ انقلاب هستند در برنامه های شما کجاست؟ اگر تلاش شما در جهت رفع عقب افتادگی ست، پس باید به عقب افتاده ترین مناطق، بیشترین اولویت را داده و همّ و غم خود را توسعه ی متوازن شهر و استان قرار دهید نه توسعه ی بالاشهر و عمیق تر کردن شکاف طبقاتی. امّا در رابطه با توسعه ی اصفهان و مشهد جای بسی خرسندی ست که بعد از دُبِی نیم نگاهی هم به الگو های توسعه نیمه پایدار در کشور شد! و باید در احیای سهم به یغما رفته ی استان فارس، همانند اصفهانی ها در فراکسیون ها ی مجلس فعال بود و نیز از توسعه ی صنعتی این شهرها الگو گرفت و اتفاقا ما به ایشان توصیه می کنیم که بجای سفرهای مبذّرانه به پرتغال و پاکستان و... ،سَری هم به این شهرها زده و ببینند که آیا تعداد برجها و رستورانها باعث پیشرفت شان شده و یا وجود صنایع و کارخانجات بزرگ و مولد؟
3) آقای صادق عابدین همچنین در عرایضی ابراز داشته اند: «جای تعجب بسیار است که سرمایه گذاری به شیراز می آید و مورد اتهام قرار می گیرد اما در تهران بسیار مورد تشویق قرار می گیرد... نمی شود که قانون در استان های مختلف متفاوت اجرا شود، با تخلف باید به صورت قانونی برخورد کرد و تخفیف هم نداد اما با شایعه پراکنی نمی شود که جلوی همه سرمایه گذاری ها را گرفت... شاید قیمت نسبتاً مناسب اجناس عرضه شده در هایپر مجتمع عظیم خلیج فارس و استقبال مردم باعث شده تا عده ای دست به این شایعه پراکنی ها بزنند به امید آن که مجتمع را با مشکل روبرو کنند... سرمایه گذار مجتمع خلیج فارس می توانند بر اساس قانون از حق و حقوق خود در برابر اتهامات وارد شده دفاع کند و اقدام به شکایت نماید.»
ای کاش ایشان بجای نشست و برخاست های مداوم با اعیان و اشراف و حمایت متعبّدانه از پروژه ی حضرات و نیز تشویق ایشان به شکایت از عدالتخواهان و تهدیدهای پوشالی، قبلا نسبت به اظهارات خویش اندکی مطالعه و تحقیق می نمودند تا از میزان فضای تجاری و مجوزات داده شده در تهران به صاحب همین مجتمع تجاری که جناب استاندار با ذوق خاصی پسوند عظیم را به نام آن اطلاق می کنند، مطلع می شدند تا بدین سان از مجموعه ی صهیونیستیِ هایپر استار دفاع ننموده و ما را به شایعه پراکنی متهم نمی کردند. که اگر شناخت ما از زندگی خصوصیِ برخی از مدیران مدافعِ اینگونه سرمایه برداری ها نبود، بطور قطع گمان بر مستور بودن منافع شخصی حضرات در این فرآیند اقتصادیِ ضد فرهنگیِ معاندِ نظام می رفت. در اینجا برای تنویر افکار عمومی مصاحبه ی دبیر کمیسیون امنیت ملی را از نظر می گذرانیم تا تفاوت شایعه و ساده لوحی را به برخی نشان دهیم.
« سید باقر حسینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ماهیت صهیونیستی و وابستگی فروشگاه "هایپر استار" گفت: هرگونه فعالیتی که منافع آن به رژیم نامشروع صهیونیستی تعلق داشته باشد خدمت به آنان است و دلایل و چگونگی وجود چنین مرکز خریدی در جمهوری اسلامی باید پیگیری شود. وی با بیان اینکه نباید اجازه فعالیت به هایپر استار در کشورهای مسلمان داده شود، افزود: این مرکز خرید می‌تواند از لحاظ امنیتی خطرساز باشد و باید در اسرع وقت تعطیل شده و بساط آن از جمهوری اسلامی برچیده شود . بررسی دلایل وجود مرکز خرید هایپر استار در جمهوری اسلامی در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار دارد چرا که این محل می‌تواند در آستانه انتخابات به عنوان پایگاه دشمن فعال شود.»
به هرحال امیدواریم برخی از این مسئولین مسامحه کار که ما معتقد به جهل حضرات و تفاوت قرائت ایشان از دین و نوع نگرش لیبرال سرمایه داری شان می باشیم بزودی از مسیر طی شده ی تفکر پوسیده ی قرن هجدهمیِ آمریکایی بازگشته و سر به راه انقلاب بگذارند.


/ 0 نظر / 20 بازدید