جوابیه جواب استانداری(نشریه زبان سرخ شماره3)

یک لحظه هم از درخواست و مطالبه‏ی عدالت کوتاهی نکنید این شأن شماست          امام خامنه ای

چندی پیش بر مبنای فرمایشات رهبر معظم رهبری مبنی بر حضور و پاسخگویی مسئولین در دانشگاهها ، بسیج دانشجویی استان فارس، پس از نامه نگاری ها و درخواستهای متعدد خواستار حضور مسئولین استانی در دانشگاه شدند که در این میان ریاست دادگستری استان ، رئیس شورای شهر شیراز ، آقای قادری نماینده مجلس شورای اسلامی ، قبول دعوت نموده و اگرچه که بعضا پاسخ مشخصی برای مطالبات مطرح نگردید اما نفس حضور حضرات قابل تقدیر  و تشکر است اما از طرفی برخی مسئولین نیز که داعیه دار ولایت مداری می باشند در برابر این فرمان معظم له کاهلی نموده و هنوز از حضورشان در دانشگاه خبری نیست

در این میان استاندار محترم فارس که طی چند نامه و درخواست شفاهی حضورشان را در دانشگاه خواستار بودیم به جای لبیک به فرمان رهبر انقلاب جوابیه ای در پاسخ به بیانیه دانشجویان توسط روابط عمومیشان نوشتند که به شرح زیر میباشد

"استاندار فارس همواره علاقه مند و پیگیر مسائل دانشجویان محترم بوده و برگزاری جلسات متعددی که با موضوعات متفاوت تاکنون با نمایندگان دانشجویی داشته اند بیانگر این موضوع است که از جمله آن می توان به تشکیل جلسه گردهمایی اساتید دانشگاه ها که با حضور نماینده محترم بسیج دانشجویی و شرکت دبیر محترم کمیسیون دانشجویی و امنیت کشور برگزار گردید اشاره نمود.

 به نظر می رسد بخشی از مسائل به دلیل همزمانی روز دانشجو با سفر استاندار محترم و هیأت همراه جهت پیگیری مسائل قطار شهری شیراز به کشور چین بوده است که موجب عدم امکان حضور ایشان در جلسه گردیده است. 

 در پایان امید است که با هماهنگی بیشتر بین میزبان و استانداری شاهد انجام بهتر امور باشیم."

اما شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان نیز جوابیه ای به جوابیه ی استاندار  ارجمند فارس ارسال نموده که در خور توجه است :

"مسئولان اعم از روسای سه قوه، مسئولان میانی، رئیس سازمان صدا و سیما، فرماندهان سپاه و نیرو های مسلح باید در دانشگاه ها حضور یابند و ضمن شنیدن سخنان دانشجویان، سخنان و استدلالهای خود را نیز بیان کنندکه در این صورت، بسیاری از ابهامات و سوالهای  نسل جوان بر طرف خواهد شد.(مقام معظم رهبری( دامت برکاته)16/5/91)

 استاندار محترم استان فارس - جناب آقای مهندس صادق عابدین

سلام علیکم - ضمن تشکر از جوابیهی نامه ارسالی توسط ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، که توسط روابط عمومی استانداری منتشر گردید، نکاتی جهت تنویر افکار عمومی به شرح زیر می آید:

1-  در جوابیه نامه آورده شده است که شما علاقه مند و پیگیر مسائل دانشجویان هستید، صد البته که باید این گونه باشید. اما آنچه که رهبرمعظم انقلاب اسلامی از مسئولین خواسته اند، فراتر از علاقه قلبی است، و آن حضور مسئولان در جمع دانشجویان و شنیدن انتقادها و مطالباتو پاسخگویی آنها می باشد.

2-  در قسمتی دیگر از جوابیه، برای تأکید بر اهمیت شما به دانشجویان، به گردهمایی اساتید دانشگاه ها که با حضور نماینده بسیج دانشجویی همراه بوده، استناد گردیده است، در حالیکه اولاً آن جلسه در استانداری تشکیل شده بود و نه در دانشگاه. ثانیاً ماهیت آن جلسه با جلسات مطالبه گری توسط دانشجویان بسیار متفاوت بوده است. ثالثاً خود شما هم در آن جلسه حضور نداشته اید.

3-  در فرازی دیگر از جوابیه آورده شده است که شما در روز دانشجو جهت پیگیری مسائل قطار شهری شیراز به چین سفر کرده اید و به این دلیل در دانشگاه حضور نیافته اید.لازم است عرض کنیم در هیچ کدام از 2 نامه ی خصوصی و رسمی که از شما برای حضورتان در دانشگاه دعوت شده بود، تاریخ 16 آذر مشخص نشده بود و به دلیل مشغله کاری، حضورتان را در نامه دوم به یک روز خاص محدود نکردیم بلکه بازه زمانی 20 آبان الی 15 آذرماه را پیشنهاد دادیم که تصویر آن به پیوست نامه خواهد آمد.

 4-  در قسمت نهایی جوابیه، برای حضور شما در دانشگاه لزوم هماهنگی بیشتر ما را خواستار شده اند. این در حالیست که بعد از 2بار نامه نگاری خصوصی و رسمی و صحبت های خصوصی با خودتان و نزدیکانتان و نهایتا بدلیل عدم پاسخگویی و به موجب آن انتشار نامه سوم در رسانه ها، معلوم نیست مقصود آن نهاد مذکور از هماهنگی بیشتر چیست؟اما نهایتا بار دیگر طبق رسالت انقلابی خود از شما برای حضور در جمع دانشجویان جهت تحقق وظیفه پاسخگویی دعوت بعمل می آید.

5-  در آخر توجه شما را به اظهاراتی که در تاریخ 11 مرداد ماه سال جاری در نشست خبری داشته اید جلب می نمائیم: "تمام مدیران مکلف به پاسخ‌گویی مناسب به مردم و اصحاب رسانه هستند.اگر اهالی رسانه مدیری را مشاهده کردند که پاسخ‌گو نیست اطلاع دهند تا با آن مدیر برخورد شود." حال جهت مطالبات به سمت جنابعالی است. 
امیدواریم با حضور در دانشگاه ها و پاسخگویی نسبت به عملکردتان علاوه بر انجام وظیفه یک مسئول در نظام اسلامی مُهرتاییدی بر اظهاراتتان نیز باشد. چرا که عدم پاسخگویی و حضورنیافتن شما در دانشگاه ها موجب ایجاد شبهاتی در افکار عمومی خواهد شد."

خدایا چنان کن سر انجام کار                 تو خشنود باشی و مسئولین رستگار

 

/ 0 نظر / 16 بازدید