اخبار(نشریه زبان سرخ شماره 10)

اخبار

اخبار کشور

پیام مخفیانه آمریکا به اصلاح طلبان

آمریکایی‌ها از راه‌های مرتبط با نهضت آزادی، پیامی را به ‌چند شخصیت سیاسی خاص در ایران رسانده‌‌اند که در آن، ویژگی‌های نامزد مدنظر آمریکا برای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم ذکر شده است. پیام آمریکایی‌ها جزئیات مهمی دارد که در قسمتی از آن، آمریکایی‌ها خطاب به اصلاح‌طلبان گفته‌اند؛ باید یک نامزد حداکثری و اجماعی را به صحنه آورند و از اصلاح‌طلبان خواسته‌اند سراغ گزینه‌ای بروند که امکان رد صلاحیتش وجود نداشته باشد.

دستگیری رهبر جریان بی عفتی در تهران
طی روزهای گذشته رهبر اصلی جریان بی‌عفتی در تهران از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده است، وی که پس از پانزده سال خارج‌نشینی به ایران بازگشته و قصد داشته همراه با تیم خود در خیابان‌های تهران کشف حجاب کنند. وی رسماً در بازجویی خود پس از دستگیری با اذعان به وابسته بودن به جریان‌های ضدانقلاب خارج‌نشین هدفش را ترویج بی‌حیایی در جامعه اسلامی ایران عنوان کرده و اعلام داشته است می‌خواستند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ کشور را به سمت‌وسوهای از پیش طراحی شده ضد انقلاب ببرند.

ترویج هدفمند بی بند و باری

«سرهنگ بهرامی» کارشناس نیروی انتظامی، به‌تازگی در اظهاراتی قابل‌تأمل به یکی از شگردهای سودجویان برای ترویج بی‌بندوباری در جامعه با توزیع لباس‌های اندامی و فاق کوتاه اشاره کرد و گفت: «مدتی پیش در یکی از پارتی‌های شبانه، تیشرت‌های اندامی با لوگو و نشان ساختگی یکی از شرکت‌های معتبر در بین جوانان حاضر به‌صورت رایگان پخش شده است.» گفتنی است قیمت این نوع البسه که در دو نوع مردانه و زنانه تولید می‌شود، از قیمت لباس‌های معمولی بسیار پایین‌تر است و بیشتر به صورت فله‌ای و درهم خرید و فروش می‌شود که بسیار جای تأمل دارد!

ارتباطات مشکوک فائزه ی هاشمی
فائزه هاشمی به‌تازگی به منظور ملاقات با یکی از زندانیان مرتبط با منافقین، به زندان اوین مراجعه کرده که با مخالفت مسئولان مربوط، این ملاقات انجام نشده است. زندانی مذکور علاوه بر ارتباط با منافقین، سابقه سرقت مسلحانه نیز دارد!

وقتی هاشمی حرف دلش را می زند!

هاشمی در سخنرانی اخیر خود اعلام کرد که مسئله فلسطین به ما ارتباطی ندارد و اعراب بروند و با اسرائیل بجنگند و ما با اسرائیل سر جنگ نداریم و در مورد مسئله ولایت نیز گفته است که فقط خداوند به ۱۲ امام (ع) اجازه ولایت داده‌ است. در همین راستا تعدادی از نمایندگان درصدد پاسخ منطقی و مستدل به وی شده و نامه را گاشته اند که تاکنون این نامه‌ به امضای ۹۰ نماینده رسیده و در حال گسترش است و پاسخ آقای هاشمی بر مبنای نظریات حضرت امام (ره) داده است. 

تور انتخاباتی مشایی استاد صید می کند!
حلقه انحراف در ادامه فعالیت‌های انتخاباتی خود در صدد است ‌ با برخی از استادان دانشگاه‌ها ارتباط برقرار کند. در همین راستا، برخی واسطه‌های فرهنگی این حلقه، با برخی از استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان مرتبط با فتنه ارتباط‌گیری کرده و از آنان برای برگزاری جلساتی مشترک با رهبر این حلقه، دعوت به‌عمل آورده‌اند. از دیگر سو گفته برخی از نزدیکان به حلقه انحرافی، سه لوح‌ فشرده انتخاباتی نیز تهیه کرده‌اند که دو لوح فشرده آن مربوط به تبلیغات رهبر این حلقه و یک لوح دیگر آن نیز تخریب هدفمند وی است!

اعلام برائتِ فرصت طلبانه
«روح‌الله احمدزاده کرمانی» معاون سابق احمدی‌نژاد که نامزد احتمالی ریاست‌ جمهوری است، در پاسخ به این پرسش که آیا توافقی بین او و احمدی‌نژاد برای شرکت در انتخابات انجام شده، گفت: هیچ توافقی در این زمینه بین ما صورت نگرفته و به فرض، هنگامی حمایت وی از خود را می‌پذیرم که از جریان انحرافی دل بکند و از آن‌ها پالایش شود.

همایش انتخاباتی دیگری در راه است!
 سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در نظر دارد از تاریخ 8 الی 10 خردادماه مراسمی را با عنوان ستاد تشکیلات سفرهای تابستانی با حضور ده هزار نفر از عوامل مختلف در منطقه آزاد کیش برگزار کند. هزینه تهیه بلیط هواپیما برای این افراد بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و همچنین هزینه اقامت صبحانه، نهار و شام بر عهده منطقه آزاد کیش خواهد بود. همچنین مقرر شده طی برگزاری این مراسم سه روزه، بخش اعظم هتل‌های کیش رزرو شود تا در اختیار این نشست‌ها قرار گیرد. ارزیابی‌ها حکایت از آن دارد که با احتساب هزینه پرواز (رفت و برگشت)، اقامت سه روزه همراه با پذیرایی و هدایا برای ده هزار نفر و نیز خرج‌های جانبی، هزینه هنگفت چندین میلیاردی در ماه‌های پایانی دولت دهم به مجموعه نظام تحمیل شود! ناظران سیاسی و اقتصادی معتقدند که همایش‌هایی از این دست می‌تواند فرصتی برای حلقه خاص باشد تا شعارهای انتخاباتی، تجهیز منابع و افراد و حامیان سیاسی و اقتصادی و نامزد مورد نظر خود را مطرح کند.

فعالیت‌های مشکوک مسیحیت صهیونیست در ایران
  این روزها شاهد سرمایه‌گذاری کلان مسیحیت صهیونیست و ایجاد شبکه‌های کلان اقتصادی و اجتماعی و جذب جوانان کشور از سوی سازمان مسیحیت تبشیری هستیم. فعالیت‌های تبلیغی کلیسای ربانی در استان تهران با برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده مدتی است که شدت یافته است. شورای مرکزی تبشیر، سعید عابدینی را (که مقیم کشور آمریکاست) طی مأموریتی محرمانه در قالب کشیش مسیحیت (جماعت ربانی) به ایران فرستاده تا برنامه‌های غرب را در کشور پیاده کند. بر اساس گزارش‌های رسیده، مأموریت‌های وی از سوی شورای تبشیر و کاخ سفید، ایجاد و راه‌اندازی کلیساهای خانگی(غیرقانونی) در مرکز پایتخت و شبکه‌های اقتصادی کلان برای تأمین هزینه‌های تبلیغات مسیحیت صهیونیست در اقصی نقاط کشور است. ایجاد پرورشگاه‌های متعدد در شهرهای مختلف و تغییر عقیده کودکان و نوجوانان طی روندی بلندمدت نیز یکی از اهداف وی در ایران است. همچنین وی مأمور شده است خبرهای داخل کشور را به‌طور مستقیم به کاخ سفید انتقال دهد.
        

شام می دهند، رأی می خرند!!!
گفته می‌شود بسته‌های غذایی که از جانب رهبر حلقه انحرافی برای هنرمندان به در منازلشان ارسال شده بود، با واکنش منفی بیشتر آن‌ها مواجه شد و اکثر هنرمندان از پذیرش این بسته‌ها خودداری کردند

حمله ی ولایتی به طرح مسئله هولوکاست

ولایتی در جمع دانشجویان تبریزی با تاکید بر رویکرد دیپلماتیک عزتمندانه با غرب، افزود: چرا باید سخنی گفته شود که نفعی برای آرمان‌های ما ندارد و کشور را تا چند سال گرفتار کند؟ دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره هولوکاست گفت: نباید خود را درگیر مسائلی کنیم که ربطی به ما ندارد. دو گروه در غرب با یکدیگر دعوا دارند و وقتی ما وارد این دعوا می‌شویم جز اینکه مردم کشورمان باید هزینه این دخالت را بدهند، هیچ نتیجه دیگری ندارد، فایده حرف بی‌جا زدنی که موجب تحریم علیه کشور شود، چیست؟ وی همچنین افزوده است: ما نمی‌توانیم با قطع روابط دور کشور دیوار بکشیم و کره‌شمالی دیگری بسازیم!

روحانی: حصر خانگی منتظری را من شکستم

حسن روحانی نامزد ریاست‌جمهوری و دبیر سابق شورای امنیت ملی بوده، در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران درباره حصر منتظری گفت: «رئیس عالی‌شورای امنیت ملی رئیس ‌جمهور است نه دبیر آن و در آن موقع، آقای خاتمی رئیس بودند. من در مورد آیت‌الله منتظری باید بگویم که کسی که به مدت یک سال و نیم جلسات متعدد گذاشت و حصر را از روی ایشان برداشت، من بودم و برداشتن حصر با نامه من و از دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی انجام شد.»

آخرین خبرها از سفرهای استانی!

- با دستورالعمل اخیر استاندار آذربایجان غربی مبنی بر ضرورت استقبال پرشور از هیئت دولت، مدیران و کارمندان دولتی از سراسر استان با اتوبوس به شهرستان ارومیه منتقل می‌شوند که متأسفانه یکی از این اتوبوس‌ها در مسیر بازگشت از ارومیه واژگون شده و یک تن از مسافران در حین  انتقال به بیمارستان جان می‌سپارد.

- فرمانداری‌های شهرستان‌های استان آذربایجان غربی برای استقبال از سفر استانی دولت، از مردم ثبت‌نام کردند. استقبال کم مردم استان‌های مختلف از دولت در آخرین سفر استانی‌اش، برای بدنه دولت در آذربایجان غربی نگرانی ایجاد کرده و بر همین اساس، فرمانداری‌های استان دست به کار شده‌ و از بین مردم، برای مراسم استقبال از هیئت دولت، ثبت‌نام کردند.

- مجموعه استانداری گیلان و برخی دیگر از نهادها و سازمان‌های دولتی این استان، برای تشویق مردم به استقبال از احمدی‌نژاد در سفر به گیلان، به روش‌های مختلفی دست زده‌اند به‌طوری‌که با ارسال پیامک انبوه به همه مشترکان همراه اول در استان گیلان تبلیغات سفر را از چند روز پیش شروع کرده‌اند. همچنین سازمان‌های دولتی با تهیه و آماده‌سازی صدها اتوبوس و تشویق کارمندان خود به حضور در مراسم «استقبال مردمی از احمدی‌نژاد»، قول داده‌اند که کارمندانشان در ازای حضور در این مراسم، اضافه حقوق دریافت کنند!

هاشمی تنها گزینه وحدت بخش اصلاحات
«موسوی خوئینی‌ها» در اظهار نظر تازه‌ای در جلسه مجمع روحانیون گفته است: تنها کسی که می‌تواند برای انتخابات ریاست‌جمهوری موج اجتماعی ایجاد کند، هاشمی رفسنجانی است. ما باید هر چه سریع‌تر از خاتمی عبور کنیم و به هاشمی برسیم.

اظهارات مفتی مزدور

مولوی عبدالحمید به‌تازگی با ادعای اینکه فضای آزادی بیان در کشور محدود است(!)، در حالی خواستار افزایش آزادی بیان و اندیشه شد که اظهارات همیشگی وی در انتقاد از مسئولان کشور، خود گواه میزان محدودیت آزادی بیان در کشور است! وی قبلاً هم نظام را به تبعیض مذهبی علیه اهل‌سنت متهم کرده بود، حال آنکه فقط در شهر زاهدان که شیعیان حتی جمعیتی بالاتر از برادران اهل‌سنت خود دارند، تعداد مساجد و حوزه‌های علمیه اهل سنت ده‌ها برابر شیعیان است و در مدارس این استان در ساعت درس دینی، دانش‌آموزان سنی کتاب مذهبی خود را با علمای سنی می‌خوانند. وی همچنین در اظهاراتی عجیب مدعی شد در صورت داشتن اختیارات می‌تواند مشکلات اقتصادی موجود در کشور را یک‌شبه حل کند!

کاندیدای ایده آل ضد نظام کیست؟

پایگاه ضدانقلابی جرس که اکنون از سوی کدیور و برخی عناصر فراری به خارج اداره می‌شود، در مطلبی با عنوان «خاتمی را بسیار دوست می‌دارم اما»، نوشت: خاتمی مرد رانندگی فولکس واگنی است و در صورت نامزدی او، سبزها (فتنه‌گران) خیلی چیزها را از دست می‌دهند... به همین دلیل است که به تمامی گروه‌ها و افراد و جریانات حداقلی و حداکثری اصلاح‌طلب پیشنهاد کردم به‌دلیل مصلحت‌های سیاسی، گرد هاشمی آییم و او را به کرسی ریاست‌جمهوری برسانیم تا در چهار سال با تکیه بر توانایی‌های فردی و اجتماعی و درون ساختار قدرتش، اوضاع را آرامشی دوباره بخشد، تا نوبت اصلاح‌طلبان رسد!
دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید!

پایگاه ضد انقلابی «روز آنلاین» در مقاله‌ای به نقل از روزنامه انگلیسی«گاردین»، از حضور «حسن روحانی» به‌عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری استقبال کرد. روز آنلاین در این مقاله که با عنوان «آیا کسی می‌تواند ایران را از انزوا نجات دهد؟» به بررسی کارنامه روحانی در دوران حضورش در عرصه سیاست می‌پردازد و او را به‌عنوان کسی معرفی می‌کند که می‌تواند ایران را از شر تحریم‌ها و خطر حمله آمریکا و اسرائیل به ایران رها کند! این روزنامه انگلیسی همچنین سه توصیه به حسن روحانی برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری کرده است.

اخبار جهان

مأموریت جدید رجوی برای خونریزی

   

یک سایت وابسته به جداشدگان از منافقین از ورود "علی صفوی" منافق و کماندوی خصوصی صدام برای آموزش تروریست ها به سوریه خبر داد. گروهک تروریستی منافقین ضمن در نظر داشتن الگویی شبیه ارتش آزاد سوریه برای ایجاد آشوب و درگیری در ایران برای رسیدن به این منظور اخیراً تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه را همکار راهبردی خود معرفی کرده و با اعزام زبده ترین افراد خود به سوریه درصدد بهره برداری از نبرد داخلی سوریه به سود اهداف شوم خود برآمده‌اند. منافقین در مناطق مرزی اردن و سوریه با ایجاد پایگاهی به نام "حنیف" که در ظاهر یک بیمارستان برای کمک به آسیب دیدگان است حلقه های ارتباطی خود با تکفیری های مشغول جنگ در سوریه را تشکیل داده و با تمرکز در مناطق مرزی اردن با سوریه تحت فرمان گروه عزت ابراهیم معاون سابق صدام عملاً وارد جنگ با سوریه شده اند.
تأسیس مدرسه فمنیستی
به‌تازگی آمریکا در راستای اهداف خود یک مدرسه غیردولتی دخترانه را در افغانستان تأسیس کرده است که محور آموزشی آن تعلیمات فمینیستی است و به دانش‌آموزان تعلیم داده می‌شود تا از سنین پایین تربیت خانوادگی و اصیل و قومیت خود را فراموش کرده و آموزش فمینیستی این مرکز را سرلوحه زندگی‌های‌شان قرار دهند. این مرکز با مؤسسه فمینیست «راشایل» آمریکا ارتباط مستقیم دارد و رسماٌ ارتباط‌هایی را برای همکاری با یکدیگر از آغاز شروع به کارش داشته و دارند.

حجاب عامل بیماری "ام اس"!!! 
بی‌بی‌سی در گزارشی مغرضانه با استناد به اطلاعات کاملاً غیرمعتبر و غیر علمی، خبری را منتشر کرد که با واکنش روانشناسان و نورولوژیست‌های مختلفی از سراسر جهان روبه‌رو شد.این خبر با عنوان «نظریه‌ای درباره احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با حجاب»! بود. بی‌بی‌سی‌ نوشت: حجاب باعث نرسیدن نور آفتاب به پوست و در نتیجه کمبود ویتامین دی و در نهایت ابتلا به ام‌اس می‌شود! گفتنی است دانشمندان وضعیت جوی در سراسر جهان، ژنتیک، عامل ویروسی را از مهم‌ترین علل ابتلا به بیماری ام‌اس می‌دانند.

سامسونگ تحریم مان می کند!
شرکت سامسونگ که از فروش گوشی‌های هوشمند در ایران سودی میلیاردی به جیب می‌زند، بار دیگر همچون سیاق سایر شرکت‌های کره‌ای، پیشگام تحریم‌های غرب علیه کشورمان شده و از توقف خدمات برنامه‌های کاربردی سامسونگ در ایران از ابتدای خردادماه خبر داده است! این اولین بار نیست که دولت و شرکت‌های کره‌جنوبی که عموماً بازاری نسبتاً انحصاری در ایران در اختیار دارند، پیشگام اجرای تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان می‌شوند؛ از این رو نیاز به کمی گوشمالی دارند!
هراس از اقتدار دفاعی ایران

  رژیم صهیونیستی با ترکیه و چند کشور عربی به تفاهم رسیده است تا در مقابل موشک‌های بالستیک ایران، طرحی را با همکاری یکدیگر برای دفاع از خود آغاز کنند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» به نقل از «ساندی‌تایمز» نوشت: «اسرائیل و ترکیه و سه کشور عربی درباره ساخت سپر موشکی و دفاعی به توافقاتی رسیده‌اند تا در مقابل موشک‌های بالستیک، از خودشان دفاع کنند. خبرها حاکی از آن است که این ابتکار عمل بین اسرائیل، ترکیه، عربستان، اردن و امارات بوده تا در برابر ایران، سپر دفاعی بسازند.» ساندی‌تایمز نوشت: «این گروه که به گروه 1+4 مشهور شده‌اند، برنامه دارند با آمریکا نیز در این زمینه همکاری‌هایی انجام دهند.»

گستاخیِ امارات حد و حساب ندارد

وزارت خارجه امارات بار دیگر در عملی گستاخانه با انتشار بیانیه‌ای، بازدید یک هیئت از مجلس شورای اسلامی ایران از جزایر سه‌گانه ایرانی در خلیج‌فارس را محکوم کرده است. این وزارت‌خانه در بیانیه خود مدعی شده سفر نمایندگان مجلس ایران، «نقض آشکار حاکمیت امارات» بوده است. گفتنی است کل عمر کشوری به‌نام امارات از درخت‌های چنار خیابان ولی‌عصر تهران کمتر است!
 
بر پدرت لعنت!

همزمان با اعلام تعطیلی حوزه‌های علمیه جهان شیعه در اعتراض به هتک حرمت مزار «حجر بن عدی»، یکی از عناصر وهابی گروهک تروریستی موسوم به «ارتش آزاد سوریه» با انتشار تصاویر جدیدی از اقدام وقیحانه نبش قبر صحابی جلیل‌القدر پیامبر(ص) تهدید کرد که به‌زودی مشابه همین کار را با مزار حضرت زینب(ع) و حضرت رقیه(ع) نیز انجام خواهند داد.

استفاده مخالفان سوری از پودر شیمیایی

گروه‌های مسلح سوری در جنایتی دیگر با هدف متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی، بر صورت عده‌ای از شهروندان سوری پودر سفید شیمیایی پاشیدند. بنابر این گزارش، گروه‌های مسلح سوری پس از جمع کردن گروهی از شهروندان سوری در منطقه شابور در ورودی شهر سراقب، کیسه‌های حاوی پودرهای شیمیایی ناشناس را باز کردند و آن‌ها را بر چهره این شهروندان پاشیدند. افراد مسلح پس از انجام این جنایت، شهروندان را به بیمارستان‌های شهرهای مرزی ترکیه منتقل کرده و مدعی شده‌اند که ارتش سوریه از سلاح شیمیایی علیه آن‌ها استفاده کرده است.

اخبار استان

بده بِستانهای برخی کاندیداها با یکی از زمین خواران

برخی شنیده ها حکایت از بده بِستانهای اقتصادیِ برخی از کاندیداهای موجّه یکی از لیستهای شورای شهر شیراز با یکی از بزرگترین زمین خواران شیراز که هم اکنون به قید ضمانت آزاد می باشد دارد. این مفسد اقتصادی پیشتر در انتخابات مجلس نیز حامیِ مالی برخی از کاندیداهای سرشناس بوده و هم اکنون نیز از اصلی ترین تأمین کنندگان هزینه های ستاد انتخاباتیِ یکی از کاندیداهای تکنوکراتِ ریاست جمهوری در شیراز می باشد. شایان ذکر است شخص مذکور در قضایای شرکت های منتسب به برخی اشخاص، هم اکنون در مظنّ اتهام می باشد.

پیوند اصلاح طلبان با برخی قومیت ها

با توجه عدم کاندیدانوریِ برخی از چهره های سرشناس جریان اصلاحات در شیراز، شنیده ها حکایت از تفاهم اصلاح طلبان با برخی کاندیداها از بعضی قومیت های عشایری جهت حضور در لیست شان دارد تا شاید بتوانند با استفاده از تعصبات قومی و قبیله ای و آراء قشری به موفقیت هایی در انتخابات شوراها دست یابند.

برگزاری مناظرات انتخاباتی شورای شهر

ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در راستای ایجاد شور انتخاباتی و خلق حماسه ی سیاسی و نیز جهت ایجاد فرصتی برای آحاد مردم جهت شفاف سازیِ فضای انتخابات و بررسی برنامه ها و صلاحیت کاندیداهای شورای شهر شیراز، قصد برگزاریِ سلسله مناظرات انتخاباتی و گفتگوهای تخصصی میان کاندیداها در محل مسجد دانشگاه شیراز دارد که احتمالا اولین مناظرات در هفته ی آتی جهت نقد عملکرد شورای فعلی برگزار خواهد شد.

حراست دانشگاه، تریبون آزاد را لغو کرد!

چهارشنبه ی گذشته صدا و سیمای فارس به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز قصد برگزاریِ برنامه ی تریبون آزاد در محیط دانشگاه را داشته که با محافظه کاری و ترس بی مورد حراست دانشگاه آزاد شیراز این برنامه لغو گردیده و سیلی از اتهامات را از سوی دانشجویان روانه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد. حال این سوال مطرح است این عمل با منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد شور انتخاباتی و تلاش جهت حضور حدتکثری چه نسبتی دارد. شایان ذکر است تعدد و تواتر این عملکردهای محافظه کارانه ی نابجا و در طرف مقابل عدم برخورد با هتاکان و متخلفین اذهان را به سمت ناکارآمدیِ سیستم حراست دانشگاه برده است.

  

   

/ 0 نظر / 16 بازدید