در تدارک فتنه( نشریه زبان سرخ شماره 9)

چنان که از شرایط سیاسی داخلی و تحرکات خارجی نظام سلطه پیداست، به نظر می رسد انتخابات پیش رو حساس ترین انتخابات تاریخ انقلاب بشمار می رود. همانگونه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی 19 دی فرمودند: «دشمن متوجه انتخابات ماست. انتخاباتی که در خرداد آینده در پیش داریم از نظر ما مهم است، از نظر دشمن هم مهم است؛ حواسش به آن انتخابات است.» زیرا جنگ ایران و نظام استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به حساس ترین نقطه ی خود در تاریخ سی و چند ساله ی انقلاب رسیده است و شرایط رو به اضمحلال آمریکا در جهان و نیز نفوذ تفکر انقلابی اسلامی ایران تا قاره ی آمریکا و همچنین رشد روند بیداری اسلامی که ان شاء الله بزودی عربستان صعودی را نیز در بر خواهد گرفت، باعث الگوگیری مردم آزاده ی دنیا و نظام های سیاسی از کشورمان شده است. علاوه بر اینها شرایط خاص بازار نفت و سیر رو به پایان مخازن نفتی عربستان که تاکنون کمبود نفت ایران و سایر کشورهای دنیا را به دستور آمریکا جبران می کرد و قیمت نفت را به طور سوری پایین نگه می داشت و نیز اتمام نفت کشورهای اروپایی و آمریکا بنا بر اعلام خودشان در طی چند سال آینده همه و همه زنگ خطر را برای آمریکا و متحدانش به صدا در آورده است. اینها ادعاهای پوچ برای التهاب آفرینی و حساس کردن شرایط پیش رو نیست بلکه این مدعا را با ادله ی عقلی و نقلی می توان اثبات کرد. بر همین اساس به بخشی از اقوال خود غربی ها اشاره خواهیم کرد:
-    نتانیاهو: «6 ماه قبل که پشت همین تریبون ایستاده بودم درباره خطر ایران هسته ای هشدار دادم. اکنون زمان دیگری است. امروز از تنگه خیبر در عربستان تا تنگه جبل الطارق در مراکش، تحول و دگرگونی عمیقی در حال وقوع است و همه جا به لرزه افتاده است. این لرزه، کشورها را متلاطم و دولت ها را متلاشی کرده است و همه ما همچنان شاهد این نوسانات هستیم. صحنه های استثنایی در تونس و قاهره، خاطرات برلن و پراگ 1989 –  بعد از فروپاشی شوروی – را زنده نمی کند که امیدوار کننده باشد. این لرزه ویرانگر یادآور انقلاب 1979 ایران است. باید قبول کنیم نیروی قدرتمندی وجود دارد که با الگوی مورد نظر ما برای اداره جهان مخالف است. در رأس این نیروی قدرتمند، ایران خمینی و خامنه ای قرار دارد. من هشدار می دهم که لولای تاریخ – HISTORY HINGE – در حال چرخیدن است. کسانی که ایران و خطر آن را نادیده می گیرند، سر خود را در شن فرو کرده اند.»
-    رابرت گیتس: « وقتی وارد خاورمیانه می شدیم همه کشورها را غیر از شمال خلیج فارس آشنا و دوست می دیدیم اما امروز در خلیج فارس احساس غربت می کنم و احساس می کنم همه نگاه ها کینه توزانه است.»
-    روزنامه فرانسوی لوموند – آذرماه 90 / دسامبر 2011 –  با ناامیدی می نویسد و شاهد و نشانه می آورد که « امروزه ایران پرچم آمریکا را در جهان به حالت نیمه افراشته درآورده است و در حالی که آمریکا و اروپا درگیر بحران های سخت هستند، ایران در حال درو کردن محصولات بهار خاورمیانه است.»
-    جورج سوروس: «وقتی تصویر احمدی روشن را در دست مردم آمریکا دیدم احساس کردم توان مقابله با ایران را نداریم.»
-    واشنگتن پست می نویسد: «انقلاب ایران به رهبری آیت الله خامنه ای هر روز قدرت آمریکا را بیشتر تحلیل می برد و انقلاب های خاورمیانه را که ادامه راه آیت الله خمینی است در اختیار دارد.»
-    نتانیاهو: « مردم در مصر و لیبی اسلام ترکیه و عربستان را نمی خواهند، اسلام ایران را می خواهند.»
-    نتانیاهو در مصاحبه با نیویورکر، می گوید؛ « به هر سو می نگرم، خمینی و خامنه ای را می بینم که پشت مرزهای اسرائیل خیمه زده اند.»
-    خبرگزاری ایتالیایی «انسا» در گزارشی از ایران می نویسد؛ « اسلام نه فقط از صحنه بیرون نرفته است، بلکه در نقاط مختلف جهان از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و به یک نظام قانونمند و پرطرفدار برای زندگی در دنیای بحران زده کنونی تبدیل شده است ... رنسانس اسلامی آغاز شده است.»
مرکز مطالعات سیاستگذاری خاورمیانه‌ی مؤسسه‌ی بروکینگز، موسوم به سابان، در گزارشی با عنوان «کدام راه به سمت ایران؟» با صراحت به آخرین فرصت آمریکا اشاره می نماید و در بخشی از گزارش تصریح می‌کند:
«زمان به سرعت در حال گذر است و دوره‌ی اوباما آخرین فرصت آمریکاست.» بر همین اساس، دولت آمریکا آخرین تیر ترکش خود برای به زانو در آوردن ملت ایران یعنی تحریم نفتی و جلوگیری از فروش نفت ایران را سال گذشته کلید زد. بنابر برآوردهای اتاق های فکرشان، ایران نهایتا ظرف مدت 6 ماه به زانو در می آمد که حتی اوباما با ذوق زدگی خاصی این مطلب را از تریبون رسمی اعلام کرد؛ اما علیرغم تمام برآوردها، دنیا حتی یک ماه هم نتوانست کمبود نفت ایران را تحمل کند و دولت آمریکا مجبور شد بنا به درخواست جمعی از کشورها از جمله ایتالیا و اسپانیا، 11 کشور را از لیست تحریم ها حذف کرده و عملا سر تسلیم فرود آورد. در یک چنین شرایطی و در حالیکه عملا آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی ایران به حضیض افتاده است، تمام چشم امیدشان را به انتخابات ایران دوخته تا بتوانند با اجرای سناریوی هوشمند و چند مرحله ای «فشار‌ ـ‌ بی ثباتی ‌ـ‌ مذاکره»، مذاکرات را بر ایران تحمیل کرده و عملا خود را از بحران نجات داده و هژمونی خود را در جهان حفظ کنند. لذا وقتی هم صداییِ جمع کثیری از سیاسیون با نظام سلطه در برقراری رابطه با آمریکا به گوش می رسد، ناخواسته ذهن انسان به سمت بودار بودن این قبیل اظهار نظرها می رود.
از سوی دیگر چشم تمام آزادگان و انقلابیون عالم برای یافتن الگویی موفق و نظامی ایده آل، به ایران دوخته شده است، لذا 8 سال پیش رو زمان گذر ایران از این پیچ مهم حساس و تاریخی و نظام سازی و اصلاح ساختارها و سیستم ها و روندهای جاری و نیز تبدیل شدن به الگویی مناسب برای انقلابهای منطقه می باشد که همین امر بر حساسیت انتخابات پیش رو بیش از پیش افزوده است.
بر همین اساس آمریکا و نظام صهیونیزم جهانی تمام امید خود را به انتخابات پیش رو دوخته تا این بار با ایجاد فتنه ای عظیم تر از فتنه 88، با  فشار از داخل و خارج و بی ثبات سازی فضای عمومی کشور، مذاکرات را بر کشورمان تحمیل کرده و ایران را وادار به تسلیم در برابر خواسته های خویش و کوتاه آمدن از آرمانهای انقلابی خویش کنند. شاهد این ادعا اقوال خود غربی هاست که در زیر به بخشی از آنها اشاره می کنیم:
-    «برنارد کوشنر»، وزیر خارجه‌ی سابق فرانسه، در مصاحبه با شبکه‌ی العربیه (در دی‌ماه 1391) صراحتاً اظهار میدارد: «امیدوارم انتخابات ریاست جمهوری سال آینده‌ی ایران، زمینه‌ساز سرنگونی نظام ایران شود.»
-    روزنامه‌ی صهیونیستی معاریو به نقل از «دنی آیالون»، معاون وزارت خارجه‌ی رژیم صهیونیستی، نوشت: «انتخابات آینده‌ی ایران سلسله‌ای از ناآرامیها و اغتشاشات را به دنبال خواهد داشت که از سال 88 گسترده‌تر خواهد بود.»
-    «مریم غجر عضدانلو» (مریم رجوی)، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در ایران، اعلام کرده است: «سال 2013 زمان زدن ضربه‌ی نهایی به ایران است، زیرا وضعیت ایران ملتهب است.»
-    «شرمن»، نماینده‌ی دمکرات کنگره‌ی آمریکا، در مصاحبه‌ای با بیبیسی (14 مرداد 1391) با صراحت اعلام میدارد: «ما مایل به سقوط رژیم ایران به شکل سقوط شاه با حضور میلیونی مردم در خیابانهای تهران هستیم و این سناریویی است که تحریم‌ها قصد به وجود آوردنش را دارد.»
در این مختصر قصد آن داشتیم تا افکار عمومی را نسبت به فتنه ی پیش رو و اهمیت و حساسیت انتخابات خرداد ماه آگاه نموده و نسبت به خطرات احتمالی هشدار دهیم. در شماره های آتی مطالب بیشتری از سناریوی دشمن و نقش آفرینی عوامل داخلی در آن را تقدیم حضور خواهیم کرد.


/ 0 نظر / 16 بازدید