اخبار (نشریه ربان سرخ شماره 6)

اخبار

اخبار کشور

کشف حجاب عضو شورای شهر

- بدنبال اقدام عجیب کشف حجاب و قرار دادن تصویر بی حجاب در فضای فیس بوک توسط یکی از بانوان عضو شورای شهر همدان در آستانه روز 17دی ماه (سالروز کشف حجاب)، گروه های حزب ا... استان همدان در محکومیت این اقدام، بیانیه ای صادر کرده و خواستار استعفای ایشان از عضویت در شورای شهر همدان شدند.

تلاش فتنه گران برای موج سازی

- اخیراً حسین مرعشی برادر زن هاشمی رفسنجانی و از عناصر حزب کارگزاران، ماموریت ویژه ای به منظور سازمان دهی و انسجام بخشی به خانواده های محکومان فتنه 88 از سوی جریان فتنه یافته است. در این طرح قرار است تعداد 100 خانواده تحت پوشش قرار گرفته و حتی ماهیانه مبلغی نیز به حساب آنها واریز شود. موضوع شبکه سازی از این خانواده ها برای بهره برداری های سیاسی و رسانه ای در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دنبال می شود.

تور گسترده ی مسیحیان؛ توزیع رایگان انجیل

- شنیده ها حاکی از آن است، برخی گروههایِ مسیحیِ تبشیری، اقدام به توزیع انجیل در بین جوانان برخی شهرستانها کردهاند. در این خصوص ماموران هنگ مرزی خوی در سال جاری بیش از هزار نسخه انجیل را هنگام ورود به کشور در مرزها کشف و ضبط کردهاند. این  گروههای تبشیری آموزههای منحرف مذهبی را بین جوانان آموزش و ترویج میکنند.

حمایت بی دریغ وهابیون از کاندیدای اصلاح طلبان

- شنیده ها حاکی از آن است ،در نامه ای از طرف که یک نفر از شیوخ سعودی  به مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جماعت مسجد مکی زاهدان چنین مطرح شده است:
1- اسامی کاندیداهای اصلاح طلب ریاست جمهوری را دریافت کنید 2- بجز کاندیداهای اصلاح طلب از هیچ طیفی
حمایت نکنید3- باسفیر عربستان در تهران در ارتباط باشید  4- در اولین فرصت به عربستان سفر کنید؛

مشکل خود کم بینی

- آمارها در حالی از صف 80 هزار نفری جوانان 20 ساله برای عمل زیبایی بینی خبر می دهند که مسئولان و روان شناسان می گویند بسیاری از این افراد، مشکل شخصیتی دارند، نه مشکل بینی! عملِ بینی در ایران سالیانه 200 میلیارد تومان پول روانه جیب پزشکان می کند. بر اساس آماری که از سوی انجمن جراحان فک و صورت ارائه شده، سه سال گذشته در ایران حداقل 240 هزار بار جراحی زیبایی انجام شده که از این تعداد 170 هزار مورد آن، برای جراحی زیبایی بینی بوده است.

تحقیق و تفحص از استانداری فارس

- خجسته نماینده همدان با اعلام خبر تصویب طرح تحقیق و تفحص از استانداری های تهران، آذربایجان غربی، لرستان و فارس، گفت: این طرح جهت ادامه رسیدگی و بررسی های بیشتر به هیات رئیسه ارائه و مراحل قانونی آن طی می شود. این به گونه ای است که طرح تقاضای تحقیق و تفحص از استانداری فارس برای اولین بار در تاریخ در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصویب می شود. تصویب این طرح به گونه ای بوده که 3 نماینده از جمع 5 نفری که طرح را به کمیسیون شوراها ارائه داده‌اند از نمایندگان استان‌های مورد تفحص هستند. نکته جالب توجه در این موضوع این است که اسامی هیچ یک از نمایندگان فارس در لیست امضاء کنندگان طرح تحقیق و تفحص از استانداری فارس نیست.

نقش محوری هاشمی در انتخابات آتی

- مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه هاشمی قطعا در عرصه انتخابات آتی فعال خواهد بود، به دیدار‌های هاشمی اشاره کرد و با بیان اینکه امام زاده را باید از زوارش شناخت، گفت: گروه‌هایی با دست‌بند سبز به دیدار هاشمی می‌روند که تا اسم کروبی و موسوی می‌آید صلوات می‌فرستند.

بازداشت مرتضوی

- سعید مرتضوی به اتهام تصرف غیرقانونی در اموال دولتی در زمان تصدی ریاست سازمان تامین اجتماعی و پس از اظهارات جنجالی ریاست جمهوری در مجلس و پخش فیلم برادر ریس قوه مقننه و قضا بازداشت شد. پیش از این دیوان عدالت اداری و همچنین معاونت نظارت مجلس و برخی از نمایندگان، مدیریت مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی را غیرقانونی و قابل پیگرد قضایی عنوان کرده بودند.

خط و نشان احمدی نژاد برای مسببان بازداشت مرتضوی

- دکتر محمود احمدی نژاد پیش از سفر به مصر در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از دستگیری سعید مرتضوی اظهار کرد: متاسفانه نمی دانم چطور است که کس دیگری تخلف کرده اما شخص دیگری دستگیر می شود این کار بسیار زشت است. وی افزود: هنگامی که بنده از سفر برگردم حتما موضوع دستگیری آقای مرتضوی را دنبال می کنم. رئیس جمهور تصریح کرد: قوه قضائیه باید، قوه قضائیه ملت باشد نه قوه قضائیه یک سازمان ویژه خانوادگیوی افزود : کسی تخلف کرده فردی از آن مطلع شده و آن را اعلام کرده به جای اینکه متخلف را دنبال کنیم با کسی که موضوع را اعلام کرده برخورد می شود؟ وی خاطر نشان کرد: این کار بسیار زشت است و شایسته ملت، جمهوری اسلامی و قوه قضائیه نیست. زمانی که از سفر به مصر برگردم به طور ویژه این موضوع را دنبال می کنم.

ادعای عجیب داوود احمدی نژاد

- داوود احمدی نژاد اخیراً در یک جلسه سخنرانی در قم چنین گفته است که: از سجده ی تعدادی از اعضای حلقه انحرافی به مقبره کوروش، عکس هایی را در اختیار دارد. صحبت‌های برادر رئیس جمهور واکنش‌های مختلفی را در میان رسانه‌ها و افکار عمومی برانگیخته است.

سلیمی نمین پشت میله های زندان

-  مجتمع قضایی کارکنان دولت با رسیدگی به شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری علیه عباس سلیمی نمین به دلیل افترا و نشر اکاذیب نسبت به اسفندیار رحیم مشایی، عباس سلیمی نمین را به تحمل 91 روز حبس تعزیری محکوم کرد. دلیل شکایت از عباس سلیمی نمین نسبت دادن بحث «احیای سناریوی انگلیسی» به اسفندیار رحیم مشایی بود. نماینده قضایی معاونت حقوقی ریاست جمهوری با بیان این‌که «این حکم در دادگاه بدوی روز 27 دی ماه صادر شده است» گفت: حکم صادره از تاریخ ابلاغ به طرفین پرونده ظرف 20 روز قابل اعتراض در مراجع تجدید نظر استان تهران است.

سفره ای برای مُتِملّقان

- یکی از نمایندگان استان خراسان شمالی در حال جمع‌آوری امضای بیانیه‌ای درباره وقایع روز یکشنبه مجلس است. در بخش پایانی این بیانیه به وقایع روز یکشنبه سیاه مجلس که در جریان استیضاح وزیر کار رخ داد پرداخته شده و با ذکر برخی نکات تأمل برانگیز، از عملکرد علی لاریجانی در آن جلسه دفاع شده است. گفته می‌شود نماینده مذکور، از مخالفان استیضاح شیخ‌الاسلامی و از مدافعان عملکرد مرتضوی در تامین اجتماعی بود اما جمع‌آوری امضا برای بیانیه به او سپرده شده است.

برادرم، شهادتت مبارک

- گروههای تروریستی در سراوان یکی از اعضای فعال بسیج به نام «محمدطیب رئیسی» را با ضرب گلوله به شهادت رساندند.

نظام ما صد درصد اسلامی ست

- آیت ا... نوری همدانی طی بیاناتی فرمودند: جمهوری اسلامی ایران اکنون یک نظام صد درصد اسلامی است، زیرا در آن شرط اسلام که در رأس حکومت باید پیغمبر، امام معصوم یا اگر معصومی نبود یک فقیه در سطح بالای اسلام شناس، متعهد، متقی، مدیر و مدبر باشد تا جامعه اسلامی را اداره کند، تحقق یافته است. وی گفت: امروز آیت الله خامنه ای یک رهبر بسیار مقتدر است که با سربلندی حکومت را اداره می کند و در مقابل دشمنان می ایستد. ایشان فرمودند درک ارکان انقلاب، برکات و آسیب های آن، برای اینکه این نعمت الهی را قدر بدانیم و نگه داریم، لازم است. این مرجع بزرگ افزود: بعد از فتنه 88 لازم دانستم که به نقاط مختلف کشور مسافرت کنم و این دوازدهمین استانی است (بوشهر) که با مردم دیدار کرده ام.

 

اخبار استان

زیر پوست شهر

- اخیرا در برخی مناطق شهر شیراز شب نامه هایی جهت زنده کردن بعضی جریانات سیاسیِ معاند که حیات سیاسی خود را از دست رفته می بینند توزیع گردیده است. گفتنی ست تحرکات اخیر این گروهها در مدت منتهی به انتخابات حاکی از برنامه ریزی گسترده این جریانات برای ایجاد فضای ملتهب در مباحث انتخاباتی می باشد.

هم صدایی ناکسان؛ حکایت گر فتنه ای دگر

- به تازگی رسانه های معاند اخباری را مبنی بر دستگیری برخی فعالان سیاسی شیراز که بعضا منتسب به سید علی محمد دستغیب می باشند منتشر نموده اند. در پی انتشار این اخبار، علی محمد دستغیب نیز بر طبق روال گذشته اتهامات و توهین هایی را متوجه جمهوری اسلامی نمود. در این خصوص همچنین صفحه ای در شبکه اجتماعی فیس بوک از اعضاء خود خواسته است تا هر نوع اخبار، اسامی یا عکس زندانیان سیاسی شیراز را به این صفحه، برای حمایت از زندانیان سیاسی شیراز، ارسال کنند. این صفحه تعدادی اسامی را به عنوان زندانی سیاسیِ شیراز، در فیس بوک منتشر کرده است.

کارگران شیرازی قربانی رانت خواریِ مدیران

- اوضاع نا مساعد یکی از کارخانه های تولیدی در شیراز که کارگران آن تاکنون چندین نوبت نیز اقدام به تجمع در مقابل استانداری و کارخانه کرده اند، نگرانی هایی را به همراه داشته است. این کارخانه چند سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده و اکثر داوطلبین خرید سهام شرکت از مدیران وزارت صنایع وقت بودنده اند. آنها با ارتباط و بدون ضابطه و با دور زدن قانون موفق به خرید سهام، بدون پرداخت حدود 200میلیون تومان از هزینه ی خرید سهام شده اند. گفته می شود کارخانه ای مشابهِ کارخانه ی شیراز نیز در تهران وجود دارد اما توجیه اقتصادی کارخانه ی شیراز برای ادامه فعالیت بیشتر است، اما با توجه به اینکه مکان دفاتر هیئت مدیره و مدیرعامل و...  این کارخانه در تهران واقع شده است، اعضاء هیئت مدیره تصمیم به انتقال کلیه ی دستگاههای کارخانه شیراز به تهران و فروش زمین کارخانه شیراز گرفته اند.

تبلیغات گسترده ی فرقه ی ضالّه

- فعالیت گسترده ی برخی فِرَقِ ضالّه ی شیخیه در شهرستانهای استان فارس، نگرانی هایی را در پی داشته است. این فرقه در روزهای گذشته به مناسبت سالگرد یکی از سرانش اقدام به برگزاری مراسماتی  در چند شهرستان استان کرده است.

ترویج فرهنگ سگ بازی!

- اخیرا مسئولان مجموعه هایپر استار مجتمع خلیج فارس، اقدام به اختصاص قسمتی از این فروشگاه به فروش محصولات سگ کرده اند. محصولاتی نظیر: خوراک سگ ، شامپوی سگ ، قلاده سگ و محصولات دیگری از این دست. حال می بایست این سوال از مسئولین حامی این مجتمع از جمله استاندار محترم فارس پرسید که این نوع محصولات چه قرابتی با سبک زندگی اسلامی و ایرانی دارد؟!

اشاعه ی فحشا

- شواهد حاکی از آن است که برخی از محصولات خارجیِ فروشگاه هایپر استار مجتمع تجاری خلیج فارس، دارای بسته بندی با تصاویر غیر اخلاقی و مستهجن بوده که پیشتر با استفاده از برچسب و ماژیک پوشانده شده بودند اما اخیرا این اقلام بدون هیچ سانسور و پوششی در این فروشگاه عرضه می گردد. این اقدام شائبه ی تغییر ذائقه ی مصرف کنندگان و روند عادی سازی و شکستن قبح برخی رذایل اخلاقی را در دراز مدت به اذهان متبادر کرده است.

بیت المال یا بیت الحال؟

در شرایط حال حاضر اقتصادی کشور و فشار مضاعفی که بر اقشار مختلف مردم وارد شده است، همایش معاونین و مدیران مالی و اداری شهرداری تهران، با حضور: " مدیران و مشاوران حوزه معاونت مالی و اداری، معاونین مالی و اداری، مدیران مالی و روسای ادارات حسابداری و درآمد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران" در هتل چمران شیراز با شکوه تمام برگزار شد. گفتنی ست شهرداری تهران دارای 22 منطقه بوده و مسئولین مربوط به 22 منطقه ی شهرداری تهران در این همایش حضور داشته اند که خود حاکی از تحمیل هزینه های گزاف بر گُرده ی بیت المال می باشد. و نیز شایان ذکر است که هتل چمران از پر هزینه ترین هتل های شهر شیراز می باشد.

 

اخبار جهان

ردپای ایران در ترور سران پ.ک.ک!!!

-به دنبال کشته شدن 3 نفر از مسئولان پ .ک.ک در فرانسه، در شهر باشکاله ترکیه و روستاهای اطراف آن ادعاهایی مبنی بر اینکه این افراد از سوی ایران هدف ترور واقع گردیده اند، شایع شده است، بطوریکه یکی از امامان جماعت باشکاله بنام ماموستا رسول اعلام کرده که ایران این اقدام را در راستای متوقف نمودن گفتگوهای ترکیه با پ.ک.ک برای حل مسئله ی کردها انجام داده است. مسئولان دولتی ترکیه نیز از این فرصت سوء استفاده کرده و قصد آن دارند تا با تبلیغات منفی دیدگاه طرفداران پ.ک.ک را در منطقه، علیه ایران تغییر داده و گسترش دهند. و در همین راستا چندین بار نام کشته شدگان احزاب کردی از جمله معدوم قاسملو و شرفکندی را مطرح کرده اند.

آن روی سکه ی مُرسی

- به گزارش دویچه وله، مرسی در گفتگو با روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه»، اظهارات داشته است: اعتقادی به حکومت الهی نداریم و نزد ما دینسالاری مفهومی ندارد؛ حکومت مورد اعتقاد ما، دولتی مدرن است که واگذاری قدرت در آن مسالمتآمیز صورت گیرد و دموکراسی و آزادی بر آن حاکم باشد؛ دوره دیکتاتوری گذشته است؛ ما به قرارداد صلح با اسرائیل پایبند میمانیم.

حمایت صریح دولت قطر از طالبان

-  طبق اعلام رسمیِ نخست وزیر قطر، جنبش طالبان افغانستان بزودی دفتر خود را در دوحه پایتخت قطر افتتاح خواهد کرد. که این امر مقدمه ای بر آغاز گفت وگو ها میان طالبان با دیگر طرف های افغان است. همچنین این مقام قطری افزوده است: مهم این است که گفت و گوهای سیاسی میان طرف های افغان پیش از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور که قرار است در سال 2014 صورت گیرد، آغاز شود.

اعتراف روزنامه ی غربی به صلح آمیز بودن پرونده ی هسته ای ایران

-روزنامه «آیریش ایندیپندنت» نوشت: ایران با تأکید بر یک فرمان مذهبی که از سوی آیت ا... خامنه ای، رهبر عالی این کشور در ممنوعیت سلاح های هسته ای صادر شده، می خواهد به آشکارترین شکل نشان دهد که در جست و جوی سلاح هسته ای نیست. این روزنامه ادامه می دهد: اشارات جدید به فتوای آیت ا... خامنه ای را می توان تلاشی برای پایان دادن به مباحثاتی دانست که درباره احتمال انجام آزمایش های مرتبط با بمب هسته ای از سوی ایران، مطرح می شود. این روزنامه سپس به سخنان مهمانپرست اشاره کرد که گفته بود: ایران آمادگی دارد فتوای مقام معظم رهبری را به عنوان یک سند بین المللی به ثبت برساند تا بهانه از کشورهایی که می کوشند دیدگاه های خود را به ما تحمیل کنند، گرفته شود.

خط و نشان منافقین برای انتخابات آتی

- مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی نفاق با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: سال 2013 زمان زدن ضربه نهایی به ایران است زیرا وضعیت ایران ملتهب است.

منافقین آلت دست موصاد

- ریچارد سیلورستین روزنامه نگار مشهور یهودی چندی پیش در مقاله ای که در روزنامه انگلیسی « گاردین» منتشر شد، درباره نقش منافقین در ایران نوشت: « یکی از وزرای سابق اسرائیل و افسر ID  F ( نیروهای دفاعی اسرائیل) به وی گفته است که موساد سالها  از این سازمان استفاده می کرده است.»

کسینجر: اسراییل بزودی نابود خواهد شد

"-هنری کیسنجر" و 16 مؤسسه پژوهشی آمریکا(Intelligence Agencies)متفق القول اذعان داشتند که با توجه به شرایط موجود باید گفت: در آینده ای نزدیک دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت. 16 مؤسسه پژوهشی آمریکا با انجام تحقیقاتی گسترده و ارائه تحلیلی 82 صفحه ضمن تایید اظهارات کیسنجر سال نابودی رژیم صهیونیستی را نیز 2022 تخمین زدند. در این گزارش آمده است که در گذشته غالب حکومت های منطقه دیکتاتوری بود و همین امر برای رژیم صهیونیستی یک دریچه اطمینان به حساب می آمد. اما با انقلاب اسلامی مردم ایران در سال 1979 و سقوط شاهی که دوست و مؤید رژیم صهیونیستی بود و تشکیل دولت دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران سقوط دیکتاتورها یکی پس از دیگری کلید خورد، و با بروز احساس و تفکر مردمی در قبال اسرائیل مشخص شد که این رژیم در چشم مردم چقدر منفور است. با سقوط سایر دیکتاتورهایی که یا طرفدار رژیم صهیونیستی بوده و یا حد اقل با آن مدارا می کردند موج اعتراضات مردمی نسبت به اقدامات این رژیم شدت گرفته و در واقع با پیشرفت منطقه به سمت دموکراسی اسلامی دایره مریدان صهیونیسم تنگتر و تنگتر شده و می شود. نکته قابل توجه اینکه هنری کیسنجر یهودی الاصل و 16 مؤسسه پژوهشی آمریکا در موضع گیری ای بی سابقه اصلا به آینده و سرنوشت و منافع رژیم صهیونیستی توجهی نکرده و صرفا در مورد مصالح ملت آمریکا سخن گفته اند و راه آن را دست کشیدن از حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی و ایجاد ارتباط دوستانه با کشورهای اسلامی دانسته اند.

اسراییل تحقیر شد؛ گنبد آهنین سوراخ است!

- جنگنده‌های سوری با پرواز در ارتفاع پائین در حیفا و تل آویو اعلامیه‌‌هایی بر فراز این دو شهر پخش کردند. کانال 10 تلوزیون اسرائیلبا انتشار این خبر مدعی شده که روی این برگه‌ها نوشته شده؛ «ما هر وقت که بخواهیم می‌توانیم پاسخ دهیم ولی خودمان زمان و مکان را انتخاب می‌کنیم.» با ورود کرکس های سوری پدافند هوایی رژیم صهیونیستی نتوانستند این هواپیما‌ها را سرنگون کنند چراکه شبیه به جنگند‌های اسرائیلی بودند. این اقدام پاسخی به حمله هفته گذشته جنگنده‌های اسرائیلی به یک مرکز تحقیقات نظامی سوریه در حومه دمشق بوده است

/ 0 نظر / 19 بازدید