این سفره های رنگین حرامتان باد!(نشریه زبان سرخ شماره 5)

که چرا این کار را می‏کنی؟ نمی‏کند دیگراگر من یک خلافی کردم همه‏تان هجوم آورید که چرا این کار را می‏کنی؟ من سر جایم می‏نشینمهمه‏‌تان مسئولید، همه‏‌مان مسئولیم…. امروز مسئولیت، بزرگ است برای ما، ما نصف راه هستیم و من خوف این را دارم که قضیۀ ما قضیۀ هیتلر بشود"

حال اگر مدیر یا مسئولی در این امانت کاهلی یا خدای ناکرده خیانتی کند، شرعا و قانونا باید بازخواست شده و از آن پس باقی ماندن در آن مسئولیت بر او حرام می شود، اگر از ابتدا حرام نبوده! حضرت رضا (ع) می فرمایند: «المَغبون، لا مَحمود وَ لا مَأجور»، مسئولی که در مسئولیت خود شکست خورده و ناکام مانده، نه در دنیا ستایش می شود و باید ستایش شود و نه در آخرت از اجر و پاداشی برخوردار است.

حال اگر وضعیت فعلی برخی مسئولین را مشاهده نماییم، در شرایطی که مردم به خاطر حفظ اقتدار نظام اسلامی با وضعیت سخت معیشتی و اقتصادی دست و پنجه نرم می نمایند، رجال مشغول زد و بند های سیاسی بوده و با رها نمودن وظیفه خود، فارغ از در نظر گرفتن مشکلات مردم که درصدی از آن حتما محصولِ مدیریت ضعیف آنان می باشد، به فکر برنامه ریزی انتخاباتی برای حضور خود و حزب مطبوعشان می باشند و عده ای نیز سرگرم زد و بند اقتصادی بوده که نمونه های آن در شماره های قبلی نشریه عرضه گردید. متاسفانه برخی افعال در نظر مسئولین ما عادی شده و طبیعی جلوه می کند و فاجعه آمیزتر آنکه، به پای اسلام و حرکت در جهت انقلاب می گذارند. خوب است آقایان به یاد آورند زمانی که به امیر المومنین (ع) خبر دادند که والی تو بر سر سفره متمولین نشسته و فقط قبول دعوت کرده (و نه اینکه از بیت المال سفره به سبک متمولین آراسته)، حضرت برافروخته گشته و با چه عتابی با والی منصوب خود سخن می گوید و وی را بخاطر عملش فاقد صلاحیتِ مسئولیت  می خواند، حال برخی مسئولین که با هزینه بیت المال در ساعت اداری، آن هم نه به تنهایی بلکه با جمعی از عشیره و مهمانان به پر هزینه ترین رستورانهای شهر امثال هفت خوان و شاندیز نزولِ اِجلال نموده که اگر نیاز باشد سیاهه ی نام آنها که بعضا از مسئولین رده یک استان و شهرستان می باشند به همراه تاریخ حضور و شماره پلاک قرمز خودرویشان را منتشر می نماییم، بدانند که اگر نادانسته این اعمال را انجام می دهند جاهل مقصرند و حضورشان در مناصب حکومت اسلامی حرام است و اگر دانسته مرتکب این اعمال می شوند در حق حکومت اسلامی و امام زمان خود ظلم کرده و بنا به خطبه منای امام حسین (ع) که دلایل قیام خود را بر می شمرد (که درشماره های قبل اشاراتی به آن گردید )در صف دشمنان ائمه معصوم قدم نهاده اند.

آنچه رفت وظایفی است که بر دوش مسئولین جمهوری اسلامی می باشد اما شرع مقدس طبق قواعدی همچون «أَخَذَ الله عَلَی العالِمینَ أَن لا یَقاروا...» و «کُلُّکُم راع وَ کُلُّکُم مَسئول» مسئولیت هایی را نیز متوجه ما امت اسلام دانسته، که عهد و میثاق ما دانشجویان با رهبر معظم انقلاب و هشدار جدی ما به شما مسئولین  این است که آنچه گذشتگان کرده اند را فراموش نکرده ایم و آنچه ببینیم طبق قواعدی که رفت بی قرارانه فریاد خواهیم زد. فَاعتِبروا یا اُولِی الابصار...

/ 0 نظر / 51 بازدید